Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie
19 złotych medali MP 11 srebnych medali MP 16 brązowych medali MP

Kanadyjczyk trenerem Szarotek!

17 / 04 / 2024David Allison zostaje nowym trenerem PZU Podhala Nowy Targ!

65-letni David Allison będzie szkoleniowcem Szarotek w sezonie 2024/2025! Kanadyjczyk może pochwalić się bardzo bogatym CV zarówno jako zawodnik, jak i trener. Będąc zawodnikiem występował głównie w Kanadzie - początkowo w ligach MJHL i QMJHL, by następnie w wieku seniorskim zadebiutować w AHL rozgrywając 8 sezonów w drużynach farmerskich takich klubów jak Montreal Canadiens, Edmonton Oilers czy Toronto Maple Leafs. Na swoim koncie ma również 3 mecze w NHL reprezentując drużynę z Montrealu. 

Jako trener może pochwalić się prowadzeniem drużyn na poziomach AHL, IHL, ECHL, OHL, USHL czy SIJHL. Ponadto był pierwszym trenerem Ottawy Senators w NHL w sezonie 1995/1996. Ponadto odpowiadał za skauting w lidze NHL w latach 2008-2012 drużyn Colorado Avalanche i Pittsburgh Penguins. Ostatni sezon to prowadzenie Fairbanks Ice Dogs z NAHL. Dla Davida Allisona PZU Podhale Nowy Targ będzie 3 europejskim klubem w którym będzie pełnił rolę I trenera, gdyż w w latach 2019/2020 prowadził niemiecki Deggendorfer SC, a w kolejnym sezonie węgierski DVTK Jegesmedvék, występujący wówczas słowackiej Extralidze.

Odbyliśmy wiele rozmów w sprawie trenera, wiele analiz, wiele spotkań odbyło się  w Klubie zanim podjęliśmy decyzję. Najtrudniejsze było zadawanie sobie wzajemnych pytań, jaki chcemy gram hokej. Wiemy, że musimy zaskoczyć, musimy zrobić coś więcej niż inne kluby, które dysponują większymi budżetami. Chcieliśmy, aby tradycja twardego i ofensywnego hokeja wróciła do Nowego Targu. Przedstawione wizje gry przez trenerów były różne. Zdecydowaliśmy że taką wizję jaką zaproponował Dave Allison - wizję gry takiej, aby każdy zespół wiedział że w Nowym Targu będzie ostro, będzie twardo - zaznaczył Mateusz Gacek, Prezes KH Podhale Nowy Targ.

Ponadto Prezes dodał: niebawem będą kolejne transfery które dopinamy, które właśnie w tą koncepcję się wpisują. Teraz naszym nowym zawodnikom pokazujemy koncepcję i każdy wie po co do nas przychodzi i wierzę że swoją grą to udowodnią.

Witamy w Stolicy Podhala!

Biuro prasowe 

Stronę www dla klubu wykonała firma

Profesjonalne strony, sklepy i aplikacje internetowe