Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie
19 złotych medali MP 11 srebnych medali MP 16 brązowych medali MP

22-letni fiński obrońca zasila Szarotki!

16 / 11 / 2023Podpis pod kontraktem złożył wychowanek Jokeritu Helsinki defensor Mico Luoto.
Nowy obrońca PZU Podhala Nowy Targ nie jest postacią anonimową w polskiej lidze. 22-letni Mico Luoto (180 cm, 76 kg) w końcówce ubiegłego sezonu zasilił szeregi Comarch Cracovii gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. W barwach Pasów zagrał 15 meczów zdobywając 3 bramki i 8 asyst.

Jego wcześniejsza kariera to gra w Finlandii w ligach juniorskich oraz Mestis i Liiga. Warto zaznaczyć, że reprezentując macierzysty Jokerit Helsinki zagrał mecz w KHL, natomiast w barwach HIFK Helsinki wystąpił w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów oraz w Pucharze Spenglera. Witamy w Stolicy Podhala!

- Mico jest obrońcą, który bardzo dobrze porusza się z krążkiem. Miałem okazję obserwować go w Finlandii, a jego dodatkowy atut to doświadczenie w polskiej lidze. Wczoraj dotarła zła wiadomość dotycząca zdrowia Roberta Mrugały, więc podjąłem decyzję o zaangażowaniu Mico, który był testowany .Pilnie potrzebujemy wzmocnienia linii defensywnej, a Mico Luoto okazał się najlepszym obrońcą dostępnym w możliwie szybkim czasie – zaznaczył trener Sami Suominen

Stronę www dla klubu wykonała firma

Profesjonalne strony, sklepy i aplikacje internetowe