Szczególne podziękowania za wspieranie Szarotek w sezonie 2022/2023 kierujemy do TAURONU Polska Energia S.A.!

TAURON Polska Energa S.A. należy do grona partnerów Podhala Nowy Targ od września 2020 roku, stając się sponsorem tytularnym 19-krotnego mistrza Polski. Cieszymy się, że tak znaczący ambasador polskiego sportu jakim jest TAURON angażuje się w wsparcie hokeja w stolicy Podhala wspierając rozwój dyscypliny pod Tatrami. Sponsoring Podhala Nowy Targ przez spółkę o tak znaczącym charakterze dla polskiej gospodarki to również nobilitacja dla naszego klubu, potwierdzając że jesteśmy dobrym partnerem dla sponsorów.

Warto podkreślić, że TAURON Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w Grupie TAURON – jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce zatrudniającym ponad 25 tysięcy pracowników.

Grupa TAURON dostarcza ponad 51 TWh energii elektrycznej rocznie do 5,6 milionów Klientów końcowych, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą w kraju oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Grupa TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.