Od ostatniego meczu, Tauron Podhale Nowy Targ minęły przeszło dwa tygodnie. Zatem przyglądnijmy się jak wygląda sytuacja w drużynie “Szarotek”.

Zacznijmy od przyjrzenia się kontuzjowanym w ostatnich tygodniach zawodnikom. Pierwszym z nich jest niedostępny już od dłuższego czasu Pavel Nowozylov. Rosjanin, który z problemami zmaga się niemal od początku sezonu, przeszedł operację początkiem grudnia. Zabieg wypadł pozytywnie, a w tym momencie napastnik przechodzi trzy miesięczny okres rehabilitacyjny. Kolejnym zawodnikiem, który musiał opuścić kilka ostatnich spotkań jest Dawid Majoch. Przypomnijmy, iż ten środkowy urazu nabawił się po meczu z STS-em Sanok. Po krótkim okresie rehabilitacji Dawid wrócił do treningów, ale kontuzja szybko się odnowiła. Niestety jego występy w obecnym sezonie stoją pod bardzo dużym znakiem zapytania.

Przejdźmy teraz do tych bardziej pozytywnych wiadomości. Kontrakt z naszą drużyną, podpisał rosyjski defensor Pavel Yelshansky. Ten dwudziestoczteroletni defensor, może pochwalić się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Przy wzroście 189cm, waży 90 kg. Jego dotychczasowa kariera to głównie występy w rosyjskich ligach MHL, oraz VHL, natomiast ostatni sezon spędził w Kazachskim, HK Aktobe. Już w tym momencie możemy poinformować, iż zawodnik został oficjalnie potwierdzony do gry, a decyzja czy zadebiutuję w jutrzejszym meczu w Katowicach podejmą trenerzy.

Przypominamy, iż w dniu jutrzejszym tj. 30.12.2021, odbędzie się zaległe spotkanie z drużyną GKS-u Katowice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30 w Katowicach. Kibiców, którzy nie będą mogli dopingować “Szarotek” na żywo, zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu za pomocą platformy PolskiHokej (www.polskihokej.tv).

Marcin Spyrła