Bardzo dobrze po kilkunastodniowej przerwie pokazali się hokeiści Tauron Podhale Nowy Targ. Minimalnie przegrywając z Unią Oświęcim, oraz na własnym lodzie pokonując STS Sanok. Niestety jeden z tych meczy, dwóch naszych zawodników skończyło z kontuzją.

Jak się okazało przerwa w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi wyszła na dobre podopiecznym trenera Gusova. Już pierwsze spotkanie z oświęcimianami pokazało ze nasz drużyna prezentuje się lepiej niż przed przerwą. Warto również odnotować fakt, iż do drużyny po długiej przerwie powrócił jej kapitan Bartłomiej Neupauer. „Mam nadzieję, że w najbliższych dniach ubiorę łyżwy i będę mógł wyjść na lód.” – mówił nam nie dawno popularny „Neupa”. I tak się stało, w pierwszym występie po kontuzji pokazał się z bardzo dobrej strony zdobywając dwie bramki, niestety nie pomogło to w uchronieniu „Szarotek” przed porażką. Gospodarze wygrali to spotkanie 6:5. Debiut w tym spotkaniu zaliczył nowo pozyskany napastnik Tauron Podhale Nowy Targ, Andrei Chvanchikov.

Cztery dni po bardzo obiecującym spotkaniu w Oświęcimiu, przyszła kolej na spotkanie we własnej hali z drużyną STS-u Sanok. Tym razem niestety białoruski szkoleniowiec nowotarskiej drużyny nie mógł już skorzystać z tego samego składu co kilka dni wcześniej, bowiem kontuzji w piątkowej potyczce nabawili się Kasper Bryniczka, oraz Dawid Majoch.

Wychowanek zespołu z Nowego Targu, Kasper Bryniczka naciągnął mięsień czworogłowy uda, do tego powstał krwiak, co wyklucza go z gry minimum na najbliższe trzy tygodnie. Niestety diagnoza w sprawie Dawida Majocha jest jeszcze gorsza. Napastnik podczas jednej z tercji naciągnął więzadła w kolanie, uszkodził łękotkę i według najnowszych diagnoz w tym roku kalendarzowym nie zobaczymy już go na lodzie.

foto. Szymon Pyzowski

Mimo, ubytków kadrowych nowotarżanie zagrali bardzo dobre spotkanie i  w dobrym stylu pokonali hokeistów z Sanoka 4:1. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużył Marcin Kolusz, który to był wiodącą postacią swojego zespołu, zdobywając cztery punkty za bramkę, oraz trzy asysty.

Już w piątkowy wieczór, przez naszymi zawodnikami mecz o tzw. „sześć punktów”, bowiem na wyjeździe w Sosnowcu, zmierzą się z tamtejszym Zagłębiem. Będzie to spotkanie z bezpośrednim rywalem w tabeli, oraz walka o miejsce gwarantujące udział w fazie play-off. Jeżeli „Szarotki” wygrają to spotkanie to zbliżą się do sosnowiczan na różnice tylko sześciu punktów i gra o kluczową fazę rozgrywek nabierze jeszcze bardziej koloru.

Mecz w sosnowcu zaplanowano w piątek 26 listopada na godzinę 19:00, mecz jako główni sędziowie poprowadzą Patryk Kasprzyk, Tomasz Radzik oraz, liniowi Dariusz Pobożniak i Sławomir Szachniewicz.

My oczywiście zapraszamy do śledzenia relacji na stronie www.polskihokej.tv

Marcin Spyrła
foto. Szymon Pyzowski