Po zakończonej zwycięstwem drugiej rundzie sezonu 2021/22 rozgrywek PHL, nastąpi kilkunastodniowa przerwa w rozgrywkach. Natomiast my przybliżmy jak w skrócie wygląda sytuacja z kontuzjowanymi, oraz nieobecnymi zawodnikami.

Robert Mrugała
Kontuzjowany w meczu z drużyną, GKS-u Katowice obrońca będzie musiał pauzować co najmniej kilka tygodni. Po przeprowadzonych z kilkoma lekarzami konsultacjami, ocenia się iż ten zawodnik do gry wróci najwcześniej końcem tego roku, bądź na samym początku przyszłego. Wyniki wykazały naciągnięcie więzadła, co wiąże się z kilkutygodniową rehabilitacją.

Bartłomiej Neupauer
Kapitan zespołu, oraz jeden z najproduktywniejszych zawodników podczas sparingów – już od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją kostki. “Mam nadzieję, że w najbliższych dniach ubiorę łyżwy i będę mógł wyjść na lód.” – mówił nam niedawno napastnik Tauron Podhala Nowy Targ. Środkowy pierwszego ataku już w zeszłym tygodniu wznowił treningi na lodzie i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to już w najbliższym meczu z Unią Oświęcim powinniśmy zobaczyć go ponownie w akcji.

Foto. Szymon Pyzowski

Pavel Novozhliov i Andrei Chvanchikov
Pierwszy z wymienionej wyżej dwójki, czyli filar zespołu z początku sezonu, w ciągu najbliższych dni wróci do Nowego Targu i wtedy zapadnie ostateczna decyzja co do stanu jego zdrowia, oraz możliwości grania. Ostatnie tygodnie spędził w Rosji, gdzie przechodził rehabilitacje.

Natomiast Chvanchikov po odbyciu przymusowej kwarantanny, może już normalnie trenować z drużyną, która wznowi treningi w czwartek rano. Andrei dostanie swoją szanse w najbliższych meczach ligowych i wierzymy w to, że pokaże się z jak najlepszej strony.

Poszukiwanie obrońcy.
Dodatkowo, w związku z kontuzją Roberta Mrugały, sztab szkoleniowy wraz z zarządem klubu już zaczął się rozglądać za obrońcą, który mógłby wzmocnić szeregi Tauron Podhala Nowy Targ.

Marcin Spyrła
Foto. Maciej Gębacz, oraz Szymon Pyzowski