Już we wtorkowy wieczór czeka nas bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Na własnym lodzie hokeiści Tauron Podhale Nowy Targ podejmą drużynę z Sanoka.

Po pierwszych dwóch porażkach z drużynami z Katowic, oraz Torunia, nowotarżanie pokazali charakter i to, że w tej lidze można pokonać każdego wygrywając z faworyzowaną Re-Plast Unią Oświęcim.

  • „Z Unią rzeczywiście zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Taktycznie wyszło nam wszystko tak jak sobie to zaplanowaliśmy przed meczem. Dobrze się broniliśmy, a gdy mieliśmy swoje sytuację potrafiliśmy je wykorzystać. Na pewno należy pochwalić całą drużynę za włożone serce i grę do samego końca” – podkreśla obrońca „Szarotek”, Damian Tomasik.
Fot. Jarosław Fiedor Fotografia

Mecze z dwóch pierwszych kolejek, hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ nie do końca mogą uznać za udane. W każdym z nich brakło koncentracji, lub dokładności w wykańczaniu akcji, żeby liczyć na zdobycz punktową.

  • „W meczu z Katowicami szczególnie w pierwszej tercji mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, gdybyśmy je wykorzystali to mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej. Niestety w trzeciej tercji tego meczu, staraliśmy się gonić wynik, ale po otrzymaniu pięciu minutowej kary brakło już na to czasu.” – ocenia popularny ”Tomas” .

Nieco inaczej wyglądało niedzielne spotkanie z drużyną KH Energi Toruń.

  • „ Przeciwnik nas nie zaskoczył swoją grą, ale to my niestety popełniliśmy proste błędy, a do tego straciliśmy trzy bramki grając w liczebnej przewadze. Takie bramki na pewno podcinają skrzydła, ale mamy młodą ambitną drużynę i jestem pewny, że jeszcze nieraz pokażemy, iż potrafimy wygrywać z faworyzowanymi rywalami.”

Tym razem nasi zawodnicy podejmą na własnym lodzie, zawsze nie obliczalną drużynę Ciarko STS Sanok. Sanoczanie w swoich dwóch pierwszych meczach musieli uznać wyższość kolejno: GKS-u Tychy (porażka 0:2), GKS-u Katowice (porażka 1-6), oraz drużyny z Torunia gdzie przegrali na lodowisku gospodarzy 2:0. Po takiej niechlubnej serii, szkoleniowiec STS-u, Marek Ziętara na pewno będzie chciał zdobyć pierwsze punkty w sezonie i pokazać, że jego drużyna potrafi wygrywać mecze.

  • „Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Przygotowujemy się do niego jak do każdego innego, i na pewno będziemy grać o zwycięstwo. Myślę, że morale drużyny po ostatnim wygranym spotkaniu w Oświęcimiu poszło do góry i to nam pomoże w wygranej.” – kończy Tomasik.
Fot. Szymon Pyzowski

„Szarotki” w ostatnim spotkaniu spotkaniu zagrały bez dwóch ważnych postaci w swojej drużynie. Zabrakło Tomasa Franka, oraz Dawida Majocha. Oboje narzekali na problemy zdrowotne. Jest jednak szansa, że wezmą udział już we wtorkowej potyczce z Sanokiem.

  • „Monitorujemy ich stan zdrowia na bieżąco. Mam nadzieję, że obejrzymy ich obu we wtorek, ale decyzje podejmiemy najwcześniej we wtorek rano” – stwierdza Jarosław Różański dyrektor sportowy, a zarazem drugi trener Tauron Podhala Nowy Targ.

Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok
21.09.2021, godzina: 18:00
Sędziowie główni: Paweł Breske, Patryk Pyrskała
Sędziowie liniowi: Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz
Miejska hala lodowa w Nowym Targu

Bilety do nabycia, normalny w cenie 24zł, ulgowy 15zł w niżej wymienionych miejscach:

– sklep „Trzcińscy” przy ulicy Waksmundzkiej 2;
– sklep „Shot” przy ulicy Kolejowej 2;
– strona internetowa www.biletynahokej.pl
– biuro klubu przy ulicy Parkowej 14.

Marcin Spyrła