Jest Nam bardzo milo poinformować Państwa, iż w dniu dzisiejszym, podpis pod rocznym kontraktem z Naszym klubem złożył jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków w ostatnich latach – Marcin Kolusz.

Stało się tak przede wszystkim dzięki wsparciu dwóch firm, mowa tutaj o EMS FACTORY, oraz dobrze już znanej ByggAllt. Przypomnijmy pierwsza z w/w skupia się na popularyzacji treningu fizycznego za pomocą elektrostymulacji, natomiast firma ByggAllt działa bardzo prężnie na rynku branży budowlanej. Warto dodać, że znajduje się ona również, na liście sponsorów jednej z najlepszych drużyn ligi Szwedzkiej – ekipy z Frolundy.

„Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę przyczynić się do pomocy w budowie Naszej nowotarskiej drużyny. Tak jak już wspominałem przed sezonem, dobro tego klubu leży mi na sercu i będę robił co w mojej mocy, aby to wszystko wyglądało jak najlepiej” – mówi Nam, Krzysztof Koza, prezes firmy ByggAllt, oraz zarazem członek zarządu klubu Tauron Podhale Nowy Targ.

Wtóruje mu, Paweł Bargieł ”Zgadzam się z Krzyśkiem w 100%. Działamy po to, aby w jak najlepszy sposób zbudować drużynę na zbliżający się już sezon. Codziennie analizujemy możliwe rozwiązania i staramy się wybrać te najlepsze. Jestem bardzo zadowolony z tego, że taki zawodnik jak Marcin Kolusz zdecydował się do Nas dołączyć i pomóc Nam w tym sezonie na lodzie.” – ocenia właściciel firmy EMS Factory, która to jest częścią dobrze już znanego z lat wcześniejszych Fitness Factory, gdzie od kilku lat, zawodnicy „Szarotek” przygotowują się do sezonu.

Przypomnijmy Marcin Kolusz w zeszłym sezonie przywdziewał barwy dwóch drużyn spoza granic Polski. Rozgrywki 2020/2021 rozpoczął w fińskiej drużynie Vassan Sport, natomiast w drugiej jego części występował pod wodza dobrze znanego w Nowym Targu, Tomka Valtonena w drużynie Dukli Michalovce.

Podpisanie kontraktu, z tym bardzo dobrze znanym w Nowym Targu zawodnikiem znacznie poszerza pole manewru taktycznego trenerowi Gusowowi. Popularny „Kolos” to jeden z najbardziej wszechstronnych zawodników grających w PHL. Ostatnie sezony grał przede wszystkim na obronie, ale przypomnijmy, że Marcin większość swojej kariery spędził na pozycji napastnika i to właśnie grając w ataku był draftowany do ligi NHL w 2003 roku.

Marcin Spyrła