TAURON przedłuży umowę sponsoringową z Klubem Hokejowym TAURON Podhale Nowy Targ.

Umowa z najbardziej utytułowaną drużyną w historii obowiązuje w sezonie 2021/2022. Przedłużona umowa sponsorska między TAURONEM a Klubem Hokejowym Podhale Nowy Targ zostanie podpisana na sezon 2021/2022. Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi startują już 10 września, w sezonie regularnym Podhale rozegra 40 kolejek, po czym przystąpi do rozgrywek fazy play off. Przed sezonem zasadniczym zawodnicy zmierzą się natomiast w kilku sparingach, między innymi z ostatnim finalistą silnej ligi słowackiej.


W nadchodzącym sezonie skład drużyny oparty będzie na wychowankach. To część trzyletniego planu, zakładającego ogrywanie w lidze młodych zawodników. Przez ten czas trenerem drużyny będzie Andrei Gusov, legenda Podhala lat 90-tych.


– Szarotki to nie tylko legenda hokeja, ale także polskiego sportu w ogóle. Cieszymy się, że już kolejny sezon możemy wspierać rozwój tej drużyny. Mamy nadzieje, że wychowankowie drużyny w kolejnych latach będą stanowić o sile polskiego hokeja – mówi Paweł Strączyński, prezes zarządu TAURONU.


Popularne Szarotki to najbardziej uhonorowany zespół w polskiej historii hokeja na lodzie. Aż 19 razy zdobywał tytuł Mistrza Polski, 11 razy Wicemistrza a 12 razy sięgał po brązowy medal. Wychowankowie klubu wielokrotnie reprezentowali też Polskę podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, m.in. w Alberville i Calgary. W zeszłym roku, kiedy sponsorem tytularnym drużyny został TAURON, w historii klubu otworzył się nowy rozdział.

Umowa obejmuje sezon 2021/2022 (wrzesień-kwiecień). Logo sponsora niezmiennie będzie pojawiać się m.in. na strojach zawodników, tafli lodowiska i bandach. – Cieszymy się bardzo, że TAURON Polska Energia pozostaje naszym sponsorem tytularnym w nadchodzącym sezonie i że nadal będziemy mogli wspólnie cieszyć się sportowymi emocjami – mówi Tomasz Dziurdzik, członek zarządu TAURON Podhala Nowy Targ.


TAURON od lat pełni rolę mecenasa polskiego sportu. Od 2018 roku firma organizuje TAURON Junior Cup – turniej piłkarski dla dzieci z województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Angażuje się także w największe widowiska, takie jak Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu – TAURON SEC. We wrześniu zeszłego roku firma podpisała umowę z Polską Ligą Siatkówki. Koncern wspiera obecnie Ligę Kobiet i 1. Ligę Mężczyzn. Umowa z PLS potrwa łącznie cztery sezony.


Od 2020 roku firma jest też partnerem strategicznym TAURON Duszniki Areny. Ośrodek jest niezwykle ważnym punktem na zimowej mapie polskiego sportu. Położone na wysokości 660 m.n.p.m. centrum treningowe jest otwarte przez cały rok dla aktywnie uprawiających sport biegaczy,
nartorolkarzy, a zimą biatlonistów i narciarskich biegaczy.