Dwa razy dziennie trenują hokeiści Podhala Nowy Targ od początku maja. Bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia ogólnorozwojowe. Do tego od poniedziałku zostanie dołączony trening na siłowni i tak przez kolejne dwa tygodnie.

„Wszystko co do tej pory sobie zaplanowaliśmy, zostało zrealizowane, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych” – stwierdził trener Podhala, Andrei Gusov. Przez pierwsze trzy tygodnie drużyna realizowała przede wszystkim trening tlenowy, skupiony na jeździe na rowerze, oraz bieganiu. Dodatkowo dochodził wstępny trening siłowy, mający na celu wzmocnienie więzadeł, oraz treningowa gra w piłkę nożną czy koszykówkę.

Trzeci tydzień przygotowań do sezonu 2021/2022, nowotarżanie kończą kilkudziesięciominutowym biegiem, oraz ćwiczeniami z ciężarami, na sali gimnastycznej. ”Trenuje normalnie ze 100% obciążeniem, nie odczuwam żadnych problemów z kontuzjowanym do niedawna kolanem. Treningi są podobne to tych, które mieliśmy w zeszłych latach jednak trener Gusov, stawia bardziej na fizyczność” – mówi nam, obrońca Podhala, Damian Tomasik.  

Obecnie kadra zespołu liczy szesnastu zawodników z czego trenuje trzynastu. Adrian Gajor, oraz Damian Szurowski dołączą do zespołu podczas treningów na lodzie, natomiast Bartłomiej Neupauer zmaga się z delikatnymi problemami zdrowotnymi. „Adrian jak i Damian mają nakreślony indywidualny plan przygotowawczy i czekamy, aż dołączą do zespołu, natomiast Bartek narzeka na drobny uraz, ale tylko kwestią czasu jest kiedy wróci z nami do treningów” – potwierdza szkoleniowiec ”Szarotek”.

Powoli zaczyna się kształtować, również wstępny plan sparingów Naszego zespołu przed nadchodzącym sezonem, końcem sierpnia, oraz początkiem września zagramy dwa sparingi z zespołem z Sosnowca. Natomiast w trakcie uzgadniania są mecze z drużynami zza południowej granicy, tzn. Słowacji.

Marcin Spyrła