Po raz kolejny zawodnicy Podhala Nowy Targ, wraz z trenerami, oraz członkami zarządu włączyli się w akcję pomocy. Tym razem wspomogliśmy mieszkańców miasta i gminy Nowy Targ pomagając Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej przy rozładowaniu transportu, który dotarł do Naszego miasta w godzinach przedpołudniowych.

Komitet Pomocy Społecznej udzielił wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej mieszkającym w Nowym Targu i na terenie całego powiatu. Do akcji dołączyła się cała drużyna od zawodników, poprzez trenera, do członków zarządu klubu. „Od samego początku mojej współpracy z klubem jestem za tym, aby współpracować z tego rodzaju organizacjami. Jeżeli tylko po raz kolejny w przyszłości pojawi się taka okazja na pewno, ją przeanalizujemy i będziemy skłonni do tego aby pomóc.” – mówi Paweł Bargieł, jeden z członków zarządu klubu.

Na tego rodzaju pomoc również pozytywnie wypowiada się dyrektor sportowy, a zarazem drugi trener zespołu Podhala Nowy Targ, Jarosław Różański: „Dzisiaj po godzinie jedenastej, wraz z całą drużyną udaliśmy pod MOPS w Nowym Targu,  aby pomóc przy rozładunku towaru, który w najbliższych dniach zostanie dostarczy do najbardziej potrzebujących rodzin na terenie Nowego Targu i okolic.”

To już nie pierwsza pomoc zawodników ”Szarotek” w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że w listopadzie zawodnicy, oraz przedstawiciele zarządu klubu oddali krew na rzecz osób walczących z Covid-19. Wtedy cała akcja miała miejsce w Terenowym Oddziale Regionalnej Stacji Krwiodawstwa w Nowym Targu, a udział w niej wzięło ponad piętnaście osób związanych z klubem.

Marcin Spyrła