Ze względu na kontuzję Kaspra Bryniczki, która wyklucza go z gry na dłuższy czas kontrakt z Podhalem podpisał Lauris Rancevs.

Jak już wspominaliśmy Kasper Bryniczka doznał kontuzji ścięgna Achillesa. Uraz wymagał przeprowadzenia operacji, a przed wychowankiem Podhala czeka kilkumiesięczna rehabilitacja. Kasprowi, który był w bardzo dobrej formie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a ze względu na dłuższą absencję konieczne było zakontraktowanie nowego zawodnika.

Wybór sztabu szkoleniowego Podhala padł na Laurisa Rancevsa. Łotewski napastnik ma 26 lat i pochodzi z Rygi, ma 187 cm wzrostu i 83 kg wagi. W wieku juniorskim grał w rosyjskiej MHL będącej najwyższą młodzieżową klasą rozgrywkową oraz reprezentował Łotwę w reprezentacji U18 i U20. W 2010 r. sięgnął Mistrzostwo Świata Juniorów Dywizji 1 uzyskując awans do światowej elity.

W wieku seniorskim próbował swoich sił w na Słowacji w sezonie 2013/2014, a następnie w Szwecji występując w lidze Division 1 i 2. Dobra postawa w Szwecji poskutkowała transferem do Łotewskiej ekstraklasy, gdzie spędził ostatnie 3 sezony oraz powołaniami do reprezentacji Łotwy. W rodzimej lidze dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Łotwy w 2018 i 2019 r.

Ubiegły sezon również może uznać za udany, będąc czołowym zawodnikiem HK Kurbads. W 35 meczach zdobył 20 bramek i 12 asyst będąc 10. najlepiej punktującym zawodnikiem ligi. Warto zauważyć, że jego kolegą klubowym był obrońca Ričards Birziņš, który również zasilił Podhale na sezon 2020/2021.

Aktualny skład Podhala:
Bramkarze: Przemysław Odrobny.
Obrońcy: Petr Chaloupka, Damian Tomasik, Robert Mrugała, Maciej Sulka, Patryk Wsół, Adrian Gajor, Ričards Birziņš.
Napastnicy: Bartłomiej Neupauer, Kasper Bryniczka, Mateusz Bepierszcz, Jakub Worwa, Adrian Słowakiewicz, Fabian Kapica, Alexander Pettersson, Emil Švec, Andrei Ankudinov, Lauris Rancevs.