To wiadomość, która z pewnością ucieszy kibiców drużyny ze Stolicy Podhala! Alexander Pettersson złożył podpis pod kontaktem na sezon 2020/2021!

Alexander Pettersson urodził się 2 maja 1994 r., może grać jako środkowy lub prawoskrzydłowy i jest wychowankiem Frölunda HC z Göteborga. W macierzystym klubie spędził początek kariery grając m.in. na najwyższym poziomie juniorskich rozgrywek w Szwecji. Dwa sezony spędził w Stanach Zjednoczonych w drużynie Austin Bruins w lidze NAHL, a następnie powrócił do ojczyzny, gdzie grał w Västerviks IK, Skärgårdens SK, Bäcken HC, HC Vita Hästen i ostatnio w barwach IK Pantern. Występował głównie w lidze Allsvenskan, 2 poziomie rozgrywek zaraz po SHL.

Do Podhala trafił w ubiegłym sezonie i zadebiutował w mocno obsadzonym memoriale Ocskaya Gábora, który rozegraliśmy w węgierskim Székesfehérvár. W przekroju całego sezonu prezentował bardzo dobry i wyrównany poziom, czego efektem było zdobycie 15 bramek i 27 asyst (42 punkty) w 52 spotkaniach.

Aktualny skład Podhala:
Bramkarze: Przemysław Odrobny.
Obrońcy: Petr Chaloupka, Damian Tomasik, Robert Mrugała, Maciej Sulka, Patryk Wsół, Adrian Gajor.
Napastnicy: Bartłomiej Neupauer, Kasper Bryniczka, Mateusz Bepierszcz, Jakub Worwa, Adrian Słowakiewicz, Fabian Kapica, Alexander Pettersson.