Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w nadchodzącym sezonie będzie grał w szeregach Podhala!

17-letni Fabian Kapica niejednokrotnie udowadniał, że jest perspektywicznym zawodnikiem. Wychowanek Podhala jest napastnikiem, a swoje umiejętności miał okazję z powodzeniem zaprezentować w niemieckich ligach juniorskich.

Pierwszym klubem u naszych zachodnich sąsiadów był Hamburger SV w sezonie 2017/2018. W kategorii wiekowej U16 ligi Schüler-BL może się pochwalić imponującym dorobkiem 22 goli i 19 asyst zdobytych w 16 spotkaniach! Dzięki temu, w wieku 15 lat zadebiutował w rozgrywkach rocznika U19.

Na tamtejszym najwyższym poziomie rozgrywkowym grał w drużynie ETC Crimmitschau (U17) w sezonie 2018/2019 stanowiąc siłę napędową zespołu, o czym świadczą statystyki. Zagrał w 36 spotkaniach gromadząc na swoim koncie 17 goli i 27 asyst. Dodatkowo wziął udział w fazie play-off polskich rozgrywek U20 w barwach Szarotek, a w 3 meczach zdobył asystę i 2 bramki.

W ubiegłym sezonie trafił do elitarnej DNL (Deutsche Nachwuchsliga) i pomimo młodego wieku grał w roczniku U20 zespołu EV Landshut. Bronił również barw Podhala w rozgrywkach I ligi, U18 i U20.

Jego dobra postawa na lodzie i talent poskutkowały dwukrotnym zaproszeniem na zgrupowania reprezentacji U20, a także odebrał powołanie na Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie w kategorii U18.

Dotychczas skład Podhala na sezon 2020/2021 wygląda następująco:
Przemysław Odrobny, Kasper Bryniczka, Damian Tomasik, Mateusz Bepierszcz, Fabian Kapica, Robert Mrugała, Maciej Sulka, Adrian Słowakiewicz.