Podczas trwania pandemii szczególnie popularne stała się rywalizacja e-sportowa. Stąd też rozpoczynają się rozgrywki Polskiej Hokej e-Ligi, w których będzie nas reprezentował GuziQPL92.

Inicjatorem e-sportowej rywalizacji jest KH Energa Toruń. Jak czytamy w komunikacie pomysłodawców – “czas pandemii, ale również współczesne wymagania marketingowe i rynkowe sprawiają, że również hokej na lodzie jako dyscyplina, powinien zaistnieć w swojej odmianie e-sportowej, która pozwoli promować dyscyplinę w okresach, gdy rozgrywki ligowe i amatorskie nie są rozgrywane oraz pomoże przyciągnąć określoną, grupę odbiorców, którzy być może nigdy nie widzieli meczu hokejowego na żywo, ani w transmisji telewizyjnej, jednak interesują się rynkiem gier, e-sporu, śledząc turnieje lub streamy z gier.

Pomysłodawcy zakładają, że czas pandemii to bardzo dobry czas na stworzenie projektu tego typu rozgrywek. Natomiast po jej ustaniu mogą być rokrocznie być rozgrywane w czasie przerwy w tradycyjnych rozgrywkach sezonowych. Rozgrywki są otwarte na jak największą liczę klubów, dając tym samym okazję do współpracy, integracji środowiska hokejowego i promocji hokeja w Polsce.

Nasz klub będzie reprezentował gracz o nicku GuziQPL92. Od wielu lat jest zapalonym kibicem Podhala oraz graczem w NHL zarówno na PC jak i konsoli. Warto dodać, że był czołowym graczem i liderem klasyfikacji wszechczasów w lidze nhlonline w NHL09 na PC. Mamy nadzieję, że równie dobre wyniki osiągnie w Polskiej Hokej e-Lidze!