Dziś dotarła do nas smutna wiadomość. W wieku 56-lat zmarł Andrzej Truty, wychowanek Podhala, były reprezentant Polski i 4. krotny Mistrz Polski. Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Andrzej Truty grał na pozycji obrońcy i uchodził za zawodnika walecznego i świetnie wyszkolonego technicznie. Hokejowego rzemiosła uczył się w Podhalu Nowy Targ, a z Szarotką na piersi osiągnął największe sukcesy w karierze wraz z Mistrzostwem Polski w 1993 r. Łącznie po Mistrzostwo kraju sięgnął czterokrotnie.

Jako Reprezentant Polski brał udział w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. W pierwszych z wymienionych brał udział w rywalizacji zaplecza elity, rozgrywając 14 meczów gromadząc na swoim koncie 3 bramki i 5 asyst.

Oprócz Podhala Adnrzej Truty reprezentował STS Sanok, GKS Jastrzębie-Zdrój, Naprzód Janów, włoskie HC Brunico, czeski HC Lev Hradec Kralove i niemiecki EV Moosburg.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli w Sztumie w czwartek, 27 lutego o godz. 11:00. Zmarły spocznie na Cmentarzu Komunalnym w Malborku.