Wykorzystując ligową przerwę zadaliśmy kilka pytań naszym zawodnikom. Na pierwszy ogień poszli Petr Chaloupka, Samu Suominen, Emil Švec i Dylan Willick!

Sezon regularny dobiega końca. Jak oceniasz potencjał zespołu do nadchodzącego play-off?
Petr Chaloupka
– już pokazaliśmy, że możemy pokonać każdą drużynę w lidze, dlatego widzę wielki potencjał!
Samu Suominen – przez cały rok ciężko pracowaliśmy na play-off i bardzo podoba mi się to, jak ogromny wysiłek wkłada w to cały zespół. Nie mogę się doczekać play-off, aby przekonać się jak daleko uda się nam dojść. Mam nadzieję, że sięgniemy po medal.
Emil Švec – wszyscy widzieli, że możemy wygrać w każdym przeciwnikiem w polskiej lidze i mamy wszystko co potrzeba, aby grać o Mistrzostwo.
Dylan Willick – mamy zespół o bardzo dużym potencjale, dobrych zawodników na każdej pozycji i jednego z najlepszych bramkarzy w lidze. Obrońcy potrafią głęboko atakować ale również doskonale kryć przeciwnika, a napastnicy potrafią dobrze punktować i podkręcić tempo gry.

Czy jesteś zadowolony z dotychczasowej gry?
Petr Chaloupka
– w ostatnich 6. spotkaniach nie zagraliśmy dobrze, a tabela PHL jest bardzo wyrównana. Na pewno chcemy do play-off przystąpić z jak najwyższej pozycji.
Samu Suominen – jestem zadowolony z dotychczasowej gry, ale na ten moment to niewiele znaczy. Play-off wszystko zweryfikuje.
Emil Švec – hokej to sport zespołowy, dlatego moja gra ma dobrze wpływać na pracę całego zespołu. Ale jasne, jestem zadowolony z mojej gry bo mam obecne najlepszy sezon w swoim życiu.
Dylan Willick – jestem zadowolony z tego, co dotychczas pokazałem widząc również, co jest do poprawy. Nauczyłem się również jak grać na większej tafli lodowiska i dostosowałem się do nowego stylu gry kolegów z formacji. Do tej pory było dobrze i mam nadzieję, że pokażemy jak dobrzy możemy być.

Jak możesz porównać PHL do innych lig, w których grałeś?
Petr Chaloupka
– Polska Hokej Liga jest nieco słabsza od pozostałych lig w których grałem. Z drugiej strony poziom PHL poprawił się od czasu mojej gry w Krakowie, obecnie jest kilka bardzo dobrych drużyn.
Samu Suominen – jest trochę inaczej niż w Finlandii, jednak bardzo podoba się obecny poziom w PHL.
Emil Švec – uważam, że Polska liga poszła bardzo do przodu, gra się tu dobry hokej. Sądzę, że wiele z drużyn grających na co dzień w PHL może konkurować ze słowacką Extraligą w której występowałem.
Dylan Willick – PHL okazuje się być bardzo konkurencyjną ligą z podobnym poziomem do ECHL, w której grałem ostatnio. Różnica jest w stylu gry. Poprzednie rozgrywki były bardziej kontaktowe, częściowo dla tego, że jest mniejszy rozmiar tafli i mniej miejsca, a częściowo ze względu na to, jak gra się w Stanach. Poziom umiejętności zawodników jest zbliżony, PHL ma kilku świetnych zawodników tak samo jak ECHL.

Jak oceniasz Nowy Targ? Czy to dobre miejsce dla hokeja?
Petr Chaloupka
– jestem zadowolony z faktu, że gram w Nowym Targu. Naprawdę mi się tu podoba!
Samu Suominen – bardzo dobrze zakorzeniłem się w Nowym Targu, a to dzięki moim kolegom z drużyny i rodzinie Dziurdzików. Dzięki nim mam tutaj wszystko, czego potrzebuję. Myślę, że Nowy Targ to bardzo dobre miejsce dla hokeja, pozwalające się na nim skupić w 100%
Emil Švec – cieszę się, że tutaj jestem. Jak to mówią kibice – małe miasto, wielki klub!
Dylan Willick – ja i moja żona jesteśmy tutaj od około 5 miesięcy i od razu nam się spodobało. Ludzie są bardzo przyjaźni – gdziekolwiek się pojawimy. Klub zadbał o to, aby niczego nam nie brakowało i poczuli się w Nowym Targu jak najlepiej. Z tego co widziałem do tej pory jest to świetne miejsce do gry w hokeja. Tutejsi mieszkańcy są pasjonatami tego sportu i jestem dumny z tego, że mogę grać w Podhalu! To lubię w miejscu, w którym gram.

Jak Ci się mieszka w naszym mieście? Przyjechałeś tu z bliskimi?
Petr Chaloupka
– obecnie jestem tutaj sam, jeszcze nie założyłem rodziny.
Samu Suominen – mogę cieszyć się tym, że często odwiedza mnie tu moja dziewczyna.
Emil Švec – mieszkam z dwoma chłopakami z drużyny, dużo czasu spędzam z Petrem Chaloupką i “Riso” Jenčíkiem.
Dylan Willick – przyjechałem z żoną. Byłem tydzień wcześniej od niej aby się zadomowić i od tego czasu mieszkamy wspólnie.

W jaki sposób możesz ocenić atmosferę na trybunach?
Petr Chaloupka
– atmosfera zależy od przeciwnika z którym gramy. Jestem mile zaskoczony ile osób przychodzi na mecze hokeja i jak kibicują. Podobają mi się zwłaszcza podziękowania po meczach – czasami się boję żeby nie zawaliły hali (śmiech).
Samu Suominen – uważam, że nasi fani są najlepsi w całej lidze i dzięki dopingowi dużo energii wnoszą do drużyny.
Emil Švec – mówi się, że są tu najlepsi kibice hokeja w Polsce i już zdążyłem się przekonać, że mają rację. Rywalizując w Nowym Targu przed Nowotarską publicznością w barwach Cracovii grało się ciężko. Teraz jestem zawodnikiem Podhala i wiem, że u siebie w domu mamy zawsze mocny doping!
Dylan Willick – nasz klub ma bardzo pozytywną atmosferę na trybunach!

Istotna jest również atmosfera w szatni.
Petr Chaloupka
– mogę sobie powiedzieć każdego dnia, że nie mogę się odczekać wejścia do szatni. Z przyjemnością robię to co kocham każdego dnia!
Samu Suominen – atmosfera w klubie jest bardzo dobra i myślę, że mamy bardzo dobrą mieszankę różnych osobowości. Ta mieszanka świetnie funkcjonuje.
Emil Švec – wszystko idzie ku dobremu. Poza tym mam ogromy szacunek dla ludzi zaangażowanych w hokej w Nowym Targu. Tworzenie klubu nie jest łatwym zadaniem, wykonuje się tu dobrą robotę.
Dylan Willick – wszyscy zawodnicy dbają o siebie na wzajem i cieszymy się, że wspólnie możemy trenować aby być coraz lepsi. Cała drużyna jest gotowa wkładać coraz większy wysiłek i serce do tego by osiągać cele. Wspaniale jest być częścią tego kolektywu, którego dobra atmosfera wspomaga w osiąganiu sukcesów.

Teraz kilka słów dla kibiców na nadchodzący play-off.
Petr Chaloupka
– zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wygrywać bez względu na to ile kosztuje to sił. Największą podporą są nasi kibice, a z ich dopingiem będzie nam łatwiej!
Samu Suominen – chciałbym zaprosić wszystkich Nowotarżan do kibicowania w play-off. Mam nadzieję, że będą się dobrze bawić a nam dodadzą energii.
Emil Švec – zapraszam wszystkich kibiców na play-off, będziecie dla nas 6 zawodnikiem na lodzie! 🙂
Dylan Willick – jesteśmy drużyną z małego miasta ale z wielkim sercem, która w każdym meczu ma coś do udowodnienia. Uwielbiamy słyszeć, jak nasi fani dopingują tak głośno jak tylko to możliwe, a my staramy się im to wynagrodzić. Nie mogę się doczekać play-off i hali pełnej kibiców. HEJ HEJ PODHALE!