Andrzej Truty, wychowanek Podhala, były reprezentant Polski i 4. krotny Mistrz Polski od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową. Pomóżmy mu w tej walce!

56-letni Andrzej Truty od kilku lat zmaga się z nowotworem węzłów chłonnych. Był kilkukrotnie operowany, a teraz konieczna jest dalsza terapia. Wiąże się to z dużymi potrzebami finansowymi, stąd zachęcamy wszystkich kibiców do wsparcia wychowanka Podhala. W trakcie piątkowego meczu z Unią Oświęcim będziemy kwestować na rzecz Andrzeja Trutego. Liczymy na waszą hojność, dzięki której będziemy mogli pomóc w walce z chorobą!

Andrzej Truty grał na pozycji obrońcy i uchodził za zawodnika walecznego i świetnie wyszkolonego technicznie. Hokejowego rzemiosła uczył się w Podhalu Nowy Targ, a z Szarotką na piersi osiągnął największe sukcesy w karierze wraz z Mistrzostwem Polski w 1993 r. Łącznie po Mistrzostwo kraju sięgnął czterokrotnie.

Jako Reprezentant Polski brał udział w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. W pierwszych z wymienionych brał udział w rywalizacji zaplecza elity, rozgrywając 14 meczów gromadząc na swoim koncie 3 bramki i 5 asyst.

Oprócz Podhala Adnrzej Truty reprezentował STS Sanok, GKS Jastrzębie-Zdrój, Naprzód Janów, włoskie HC Brunico, czeski HC Lev Hradec Kralove i niemiecki EV Moosburg.

Fot. interia.pl