Do naszego zespołu dołączył doświadczony czeski defensor Petr Chaloupka i zadebiutuje w barwach Szarotek w meczu z HK Nitra!

Petr Chalopuka to 33-letni wychowanek HC Pardubicie, może pochwalić się dobrymi warunkami fizycznymi – 186 cm wzrostu i 94 kg. W wieku juniorskim był reprezentantem Czech w drużynach U16, U18 i U20 reprezentując w tym czasie macierzysty klub. Jego dalsza kariera również związana jest z Czechami, gdzie grał głównie w Extralidze (237 meczów) i na jej zapleczu (245 meczów).

Jego największym osiągnięciem w rozgrywkach ligowych jest zdobycie Mistrzostwa Czech w barwach HC Litvinov w sezonie 2014/2015. Wówczas Chaloupka był podstawowym defensorem drużyny, a w następnym sezonie rozgrywając komplet spotkań występował także w Hokejowej Lidze Mistrzów. Kibicom hokeja w Polsce jest znany z występów w Cracovii w sezonie 2017/2018. Do Pasów dołączył ze słowackiego Extraligowca MsHK Zilina w przed fazą play-off PHL i na tym etapie rozgrywek był najlepiej punktującym obrońcą zespołu z Krakowa.

Nowy zawodnik Szarotek zadebiutuje w meczu ćwierćfinału play-off Pucharu Wyszehradzkiego z HK Nitra. Witamy na pokładzie!

Foto: HC Verva Litvínov