Pierwszy weekend września spędzimy w węgierskim Székesfehérvár, gdzie będziemy rywalizować w mocno obsadzonym memoriale Ocskaya Gábora.

Meczem z gospodarzem memoriału drużyną Fehérvár AV19 rozpoczniemy rywalizację w turnieju. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 19:00, a wcześniej o 16:00 swój mecz rozpoczną HC Vítkovice Ridera i HK Nitra. Z kolei w niedzielę zagramy o godzinie 15:00 z HC Vítkovice Rider lub HK Nitra, a gospodarze turnieju rozpoczną mecz o 18:00.

Do Székesfehérvár pojedziemy w pełnym składzie z wyjątkiem Santeriego Arousvy, który uskarża się na problemy żołądkowe. Z kolei do drużyny dołączy Alexander Pettersson. 25-letni Szwed jest napastnikiem i wychowankiem Frölundy HC z Göteborga. W macierzystym klubie spędził początek kariery grając m.in. na najwyższym poziomie juniorskich rozgrywek w Szwecji. Dwa sezony spędził w Stanach Zjednoczonych w drużynie Austin Bruins w lidze NAHL, a następnie powrócił do ojczyzny, gdzie grał w Västerviks IK, Skärgårdens SK, Bäcken HC, HC Vita Hästen i ostatnio w barwach IK Pantern. Występował głównie w lidze Allsvenskan, 2 poziomie rozgrywek zaraz po SHL.

Kilka słów o naszych rywalach w memoriale Ocskaya Gábora:

Fehérvár AV19 – gospodarz turnieju grający  na co dzień w lidze EBEL. Wcześniejsza nazwa tej ekipy z którą rywalizowaliśmy w Interlidze to Alba Volán Székesfehérvár. Zmierzyliśmy się z nią m.in. w zwycięskim półfinale w sezonie 2003/2004, by ostatecznie zostać mistrzem Interligi po pokonaniu w dwóch meczach Acroni Jesenice.

HC Vítkovice Ridera – drużyna występująca w czeskiej Tipsport Extralidze, 8-krotny medalista mistrzostw Czech i Czechosłowacji. W ubiegłym sezonie zespół z Ostrawy w rozgrywkach extraligi zajął 7. miejsce, odpadając w fazie play-off po przegranym ćwierćfinale z późniejszym mistrzem Czech HC Oceláři Třinec, w którym występuje Aron Chmielewski.

HK Nitra – jedna z czołowych ekip słowackiej Tipsport extraligi, która w ostatnich latach regularnie plasuje się w czołowej 3. najwyższej klasy rozgrywkowej sąsiadów z południa. Nitra w ubiegłym sezonie została wicemistrzem Słowacji, a na swoim koncie ma 8. medali mistrzostw tego kraju.

Fot. www.szekesfehervar.hu / hockeyettan.se

Skomentuj wpis