Mecze sparingowe przed sezonem 2019/2020 zakończymy turniejem w węgierskim Székesfehérvár. Poznaliśmy przeciwników, którzy gwarantują dużą dawkę hokejowych emocji!

Rywalami Podhala w Székesfehérvár będą gospodarz turnieju Fehérvár AV19HC Vítkovice i HK Nitra. Tak znane hokejowe marki z pewnością zagwarantują bardzo dobry poziom i dużą dawkę hokejowych emocji. Warto również zauważyć, że Székesfehérvár położone jest w pobliżu Jeziora Balaton, co z pewnością jest dodatkową zachętą do przyjazdu na Węgry.

Kilka słów o naszych rywalach:

Fehérvár AV19 – gospodarz turnieju grający  na co dzień w lidze EBEL. Wcześniejsza nazwa tej ekipy z którą rywalizowaliśmy w Interlidze to Alba Volán Székesfehérvár. Zmierzyliśmy się z nią m.in. w zwycięskim półfinale w sezonie 2003/2004, by ostatecznie zostać mistrzem Interligi po pokonaniu w dwóch meczach Acroni Jesenice.

HC Vítkovice – drużyna występująca w czeskiej Tipsport Extralidze, 8-krotny medalista mistrzostw Czech i Czechosłowacji. W ubiegłym sezonie zespół z Ostrawy w rozgrywkach extraligi zajął 7. miejsce, odpadając w fazie play-off po przegranym ćwierćfinale z późniejszym mistrzem Czech HC Oceláři Třinec, w którym występuje Aron Chmielewski.

HK Nitra – jedna z czołowych ekip słowackiej Tipsport extraligi, która w ostatnich latach regularnie plasuje się w czołowej 3. najwyższej klasy rozgrywkowej sąsiadów z południa. Nitra w ubiegłym sezonie została wicemistrzem Słowacji, a na swoim koncie ma 8. medali mistrzostw tego kraju.

Turniej zostanie rozegrany 7 i 8 września, a szczegółowy terminarz udostępnimy naszym kibicom po jego ogłoszeniu przez organizatora. Cieszymy się, że zmierzymy się z tak uznanymi rywalami i mamy nadzieję, że w Székesfehérvár nie zabraknie kibiców Podhala.

Fot. www.szekesfehervar.hu

Skomentuj wpis