Pomimo, że trwa tzw. “sezon ogórkowy”, praca klubu idzie pełną parą, aby dopiąć skład drużyny na nadchodzący sezon i zapewnić finanse. O aktualnych działaniach podejmowanych mówią Marcin Jurzec i Tomasz Dziurdzik – Prezes i Vice-Prezes KH Podhale Nowy Targ.

O sytuacji finansowej klubu:

Sytuacja stale się poprawia, lecz jest daleka od idealnej. Na dzień dzisiejszy spłacono 70 % zobowiązań i cały czas intensywnie pracujemy nad jego całkowitą spłatą. Chcemy stworzyć budżet podobny do tego z ubiegłego sezonu, aby grać na podobnym poziomie sportowym. Tego oczekują od nas sponsorzy i kibice. Powtórzę jeszcze raz, że sponsorów interesuje gra o medale.Cały czas staramy się iść małymi krokami do przodu.

O sytuacji kadrowej:

Obecnie mamy zakontraktowanych 15 zawodników z pola – to oczywiście za mało aby grać. Mamy “dogadanych” kilku ciekawych obcokrajowców, a ich gra w Podhalu jest uzależniona od sytuacji budżetowej. W poniedziałek dołączy do nas Rafał Dutka, który powalczy o miejsce w składzie. Jeżeli zostanie zapewniona odpowiednia sytuacja finansowa to te kontrakty zostaną sfinalizowane.

O sponsorach:

Od dłuższego czasu swoją ofertę marketingową kierujemy do lokalnego biznesu, który jest dla nas bardzo dużym wsparciem. Niemniej jednak prowadzimy zaawansowane rozmowy z dwiema dużymi firmami, które wyraziły zainteresowanie naszym klubem doceniając jego osiągnięcia, zaangażowanie zawodników oraz kibiców. Rozmawiamy również z Urzędem Miasta, a wsparcie płynące z lokalnych władz jest dla klubu bardzo istotne. Co do nazwy drużyny, jeżeli nie uda nam się znaleźć sponsora tytularnego do rozpoczęcia ligi, to będziemy grać pod nazwą “Podhale Nowy Targ”

O licencji   na sezon 2019/2020:

PZHL na ten moment nie udzielił nam licencji na grę w PHL, ponieważ nie mamy zabezpieczonego budżetu na przyszły sezon. Musi być w 100% udokumentowany, a dodatkowo nie jesteśmy rozliczeni z zawodnikami za dodatkowy miesiąc kwiecień. To są powody, przez które nie posiadamy na dzień dzisiejszy licencji.

O planach na nadchodzący sezon:

Cel jest jeden – po raz kolejny znaleźć się w najlepszej czwórce. Zasługują na to nasi sponsorzy, zawsze zaangażowani zawodnicy i oczywiście kibice! Podhale zawsze powinno walczyć o najwyższe cele, do czego zobowiązuje nas prawie 90. lat historii klubu pełnej sukcesów.
Sprzedaż karnetów na nadchodzący sezon:
Zachęcamy wszystkich kibiców i sympatyków Szarotek do zakupu karnetów na sezon 2019/2020. Po pierwsze można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, a po drugie jest to ogromne wsparcie finansowe dla klubu w okresie letnim.

Skomentuj wpis