Czołowy zawodnik Szarotek i Reprezentacji Polski złożył podpis pod nowym kontraktem i nadal będzie występował w drużynie ze stolicy Podhala!

Marcin Kolusz to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać. 34-letni wychowanek Podhala jest wiodącym hokeistą Podhala i Reprezentacji Polski. W ubiegłym sezonie występując zarówno w roli napastnika jak i obrońcy rozegrał łącznie 38 spotkań ligowych gromadząc na swoim koncie 26 punktów za 6 bramek i 20 asyst.

Z bardzo dobrej strony pokazał się na Mistrzostwach Świata w Tallinie, w trakcie których zdobył 6 asyst, co czyni go najlepiej asystującym zawodnikiem turnieju, zajmując jednocześnie 1. miejsce w punktacji kanadyjskiej wśród obrońców. Zdobył także pierwsze miejsce w klasyfikacji +/- z bardzo dobrym wynikiem +11.

Warto zaznaczyć, że jest najmłodszym debiutantem w historii klubu, gdyż w pierwszej drużynie wystąpił w wieku 15 lat. Został również draftowany do NHL w 2003 r. z numerem 157 przez Minnesota Wild, jako drugi Nowotarżanin po Patryku Pyszu.

Skomentuj wpis