Phillip Barski, Kanadyjczyk z Polskim paszportem został nowym trenerem Szarotek. Barski zastąpił na tym stanowisku Tomka Valtonena.

Nowy szkoleniowiec Szarotek urodził się w 1979 r. w polskiej rodzinie w Richmond Hill znajdującej się w kanadyjskiej prowincji Ontario. Karierę zawodniczą spędził w drużynach lig juniorskich a następnie akademickich czyli OJHL, NCAA i USports. Jego wykształcenie jest ściśle związane z hokejem. Na Uniwersytecie Wiktorii zdobył tytuł magistra dzięki pracy na temat analityki w hokeju na lodzie.

Karierę trenerską rozpoczął w lidze OJHL będąc asystentem w ekipie Pickering Panthers w sezonie 2012/2013. Kolejne dwa sezonu spędził również w roli asystenta w drużynie akademickiej Uniwersytety York w rozgrywkach USports. Kolejnym przystankiem na ławce trenerskiej był zespół Brampton Beast grającym w ECHL, trzeciej najważniejszej ligi w Ameryce Północnej po NHL i AHL. Jego rolą w sztabie szkoleniowym była analiza wideo.

Od sezonu 2017/2018 Phillip Barski kontynuował karierę trenerską w Europie, gdzie dołączył do włoskiej drużyny HC Bolzano występującej w lidze EBEL. Pełnił w niej funkcję asystenta trenera, najpierw Pata Curcio który sprowadził Barskiego do Bolzano. Następnie współpracował z Finem Kai Suikkanenem, który ma za sobą pracę trenera w ligach Mestis, Liiga i KHL. Ekipa z Bolzano szczególnie będzie znana fanom hokeja w Polsce, gdyż z nią rywalizował GKS Tychy w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów.

Jak zaznacza prezes klubu Marcin Jurzeckontrakt z trenerem został podpisany został przez nas na dwa lata. Chcemy iść w kierunku, który zapoczątkowaliśmy dwa lata temu, a Phillip zna nasz zespół, oglądał go fazie play-off na żywo.  Na pewno jest młodym i perspektywystycznym trenerem. Liczymy na jego ogromne zaangażowanie.

Skomentuj wpis