W kolejnej edycji rozgrywek Pucharu Wyszehradzkiego udział weźmie TatrySki Podhale Nowy Targ! Wśród uczestników będą drużyny z Czech, Słowacji, Węgier i Polski.

Dotychczas w Pucharze Wyszehradzkim brały udział drużyny słowackie i węgierskie. Od przyszłego sezonu do tego grona dołączą ekipy z Czech i Polski, a nasz kraj będą reprezentować TatrySki Podhale Nowy Targ i Tauron KH GKS Katowice. Nowa edycja Pucharu Wyszehradzkiego przewiduje taki podział drużyn na dwie grupy, aby drużyny z jednego kraju nie spotkały się w początkowej fazie rozgrywek.

Cieszymy się z faktu ze wystąpimy w Pucharze Wyszehradzkim. Rywalizacja z mocnymi drużynami z Węgier, Czech czy Słowacji to ogromna promocja dla naszego Miasta, Klubu i dla naszych sponsorów. To również nie lada gratka dla naszych kibiców. Już teraz zapraszamy na mecze pucharowe – zaznacza Marcin Jurzec, prezes KH Podhale Nowy Targ.

Ubiegłoroczna edycja Pucharu Wyszehradzkiego to rywalizacja takich drużyn jak HC Nové Zámky, HK Nitra, HK Poprad, Ferencvárosi TC, Újpesti TE i Dunaújvárosi Acélbikák. Część z drużyn rywalizowała w Interlidze, która funkcjonowała w latach 1997-2007, a najlepszą drużyną sezonu 2003/2004 było Podhale Nowy Targ.