Dzisiejszy zaległy mecz 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi który mieliśmy rozegrać na wyjeździe z Węglokoks Kraj Polonią Bytom został odwołany.

Powodem odwołania spotkania jest oświadczenie zawodników Polonii Bytom, które zamieszczamy poniżej:

“W związku z zaistniałą sytuacja decyzją drużyny nie przystępujemy do dzisiejszego meczu 29.01.2019 z Tatryski Podhale Nowy Targ. Powodem naszej decyzji jest brak konkretnych informacji ze strony klubu oraz miasta, pomimo licznych obietnic składanych nam osobiście przez władze. W drużynie TMH Polonia Bytom 80% stanowią wychowankowie, którzy oddają serce na lodzie. Nadal mamy zaległości finansowe sięgające 5 miesięcy, nie możemy pozwolić na narażenie zdrowia oraz pogłębienie zadłużenia wobec nas. Mamy nadzieje, że nasza decyzja wpłynie na realne działanie. Dość mamy obietnic! Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować kibicom za wsparcie finansowe dzięki któremu mogliśmy rozegrać ostatnie mecze, oraz za atmosferę stworzona podczas spotkania z JKH GKS Jastrzębie.  Prosimy o zrozumie naszej decyzji nie jest ona jednoznaczna z wycofaniem się z rozgrywek. Wyrażamy chęć do kontynuowania sezonu, pod warunkiem spłaty zaległości.

Z poważaniem Drużyna TMH Polonia Bytom”

Mając na uwadze zaistniałą sytuacją wszystkim zawodnikom i sympatykom Polonii Bytom życzymy, aby ich klub wyszedł na prostą i stanowił kolejną cegiełkę w budowie polskiego hokeja. Jednocześnie wyrażamy pełne zrozumienie dla decyzji zawodników Polonii Bytom, 6-krotnego Mistrza Polski. Mamy nadzieję, że mecze Szarotek z Polonią Bytom w najwyższej klasie rozgrywkowej nadal będą dostarczać kibicom wielu hokejowych emocji.

Skomentuj wpis