Dla naszego klubu istotną wartością jest wspieranie i pomaganie lokalnej społeczności, dlatego z radością dołączamy do kolejnej edycji akcji Szlachetna Paczka!

Komu chcemy pomóc:
Wierzymy, że serca naszych kibiców otwarte są na pomoc i wspólnie przygotujemy Szlachetną Paczkę dla Pana Stefana (84 l.), który znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej. Jest osobą chorującą na wiele przewlekłych chorób przez co musiał zrezygnować z pracy na swoim niewielkim gospodarstwie. Żyje skromnie z emerytury i zasiłku w łącznej kwocie 900 zł, a po odliczeniu kosztów utrzymania zostaje mu na życie jedynie 130 zł.

Pan Stefan mimo, że cierpi na niebywałą liczbę chorób, to potrafi cieszyć się życiem. Dziękuje Bogu za wiarę, która daje mu siłę wbrew przeciwnościom losu. Zawsze był osobą pracowitą, więc i teraz radzi sobie z problemami na miarę własnych możliwości. Dlatego też postanowiliśmy wziąć udział w akcji Szlachetna Paczka i wesprzeć Pana Stefana wspólnie z naszymi kibicami.

Szczegóły planowanej pomocy wraz z szczegółowymi informacjami o sytuacji życiowej i potrzebach Pana Stefana można znaleźć w broszurze informacyjnej, którą przekazało biuro akcji. Plik pdf do pobrania poniżej:

Informacja o rodzinie – Pan Stefan. Kod: -1124-591028 [.pdf]

Co potrzebuje Pan Stefan:
Przede wszystkim potrzebne są produkty spożywcze o długim terminie przechowywania jak konserwy, makarony, olej, ryż, mąka, warzywa w puszkach itp. Równie ważne są środki czystości jak proszki do prania, środki higieny osobistej, płyny do mycia naczyń, środki czyszczące, przybory higieniczne. Pan Stefan potrzebuje również odzieży, kocy i pościeli, węgla na opał, odkurzacza. Nie posiada również telewizora ani radia.

Aby zapewnić Panu Stefanowi powyższe artykuły na trybunach Miejskiej Hali Lodowej przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy aby zakupić wszystkie artykuły, o których mowa.

Kiedy akcja będzie miała miejsce:
Zbiórka pieniędzy na zakup potrzebnych rzeczy i pożywienia dla Pana Stefana organizujemy podczas meczu z Tauron KH GKS Katowice. Mecz odbędzie się w piątek, 30 listopada o godzinie 18:00 w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.

Potrzebne artykuły można dostarczyć również do magazynu Szlachetnej Paczki, który mieści się w domu parafialnym przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Liderem regionu jest Pan Maciej Trzciński, nr tel: 601 506 352

Skomentuj wpis