Niestety w meczu 15. kolejki Polskiej Hokej Ligi Szarotki przegrały na wyjeździe z Unią Oświęcim.

Pierwsza tercja ze wskazaniem na nowotarżan, którzy częściej gościli pod bramką rywala. Okazje na otwarcie wyniku mieli Guzik i Worwa, lecz nie udało im się pokonać Fikrta. Gospodarze odpowiedzieli strzałami Gruszki i Malickiego, lecz Odrobny nie dał się zaskoczyć. W 15 minucie Rożański zmienił tor lotu krążka po strzale Jaśkiewicza, zdobywając bramkę, lecz sędzia nie uznał jej po analizie wideo. Chwilę później kapitan Szarotek nie pozostawił już jednak złudzeń, przytomnie dobijając strzał kolegi. W ostatniej minucie tercji oświęcimianie zdołali wyrównać za sprawą Malickiego.

Druga tercja to już znaczna przewaga miejscowych, na którą przełożyły się seryjnie łapane przez nowotarżan kary. Szarotki spędziły w osłabieniu niemal pół tercji. Zawodnicy Unii skrzętnie z tego korzystali. W 26 minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Piotrowicza. Chwilę później podwyższył Kowalówka, dobijając strzał Jezeka. Od straty kolejnych bramek Szarotki ratowały interwencje Odrobnego oraz obijane przez rywali słupek i poprzeczka.

Z początkiem trzeciej tercji górale rzucili się do odrabiania start. W 43 minucie sytuacji sam na sam nie zdołał wykorzystać Sammalmaa. Pięć minut później na listę strzelców mógł wpisać się Dziubiński, lecz dobrze interweniował Fikrt. Bramka kontaktowa dla Podhala padła wreszcie w 48 minucie, a trafienie zaliczył Sammalmaa. Niestety, później do siatki trafiali już tylko miejscowi. W 52 minucie na 4:2 podwyższył Themar, wykorzystując przewagę. W końcówce górale ściągnęli bramkarza, lecz ten manewr nie powiódł się. Piątego gola dla Unii do pustej bramki zdobył ponownie Themar.

KS Unia Oświęcim – TatrySki Podhale Nowy Targ 5:2 (1:1, 2:0,2:1)
0:1 Różański – Zapała – Sammalmaa (14:49 w przewadze)
1:1 Malicki – Danecek – Jezek (19:15 w przewadze)
2:1 Piotrowicz – Haas (25:24)
3:1 S. Kowalówka – Jezek – Vehmanen (29:53 w przewadze)
3:2 Sammalmaa – Różański – Koski (47:52)
4:2 Themar – Tabaczek – Kiilholma (51:31)
5:2 Themar – Jezek (59:23 do pustej)

Unia: Fikrt; Jezek – Vehmanen, Maciejewski – Saur, Paszek – A. Kowalówka, Gębczyk – Bezuska; S. Kowalówka – Danecek – Malicki, Themar – Kiilholma – Tabacek, Adamus – Piotrowicz – Haas, Gruszka – Wanat – Wojtarowicz. Trener Jiri Sejba.
Podhale: Odrobny; Wajda – Tolvanen, Różański – Moksunen, Dutka –Jaśkiewicz, Mrugała; Dziubiński – Koski – Sammalmaa, Guzik – Neupeuer – Siuty, Michalski – Zapała –Worwa, Słowakiewicz – D. Kapica – Liikanen. Trener Tomek Valtonen.