Kamil Kapica, obrońca TatrySki Podhale Nowy Targ, postanowił powiesić łyżwy na kołku i zakończyć hokejową karierę!

Były reprezentant Polski U18 oraz U20 w barwach Szarotek spędził większość swojej kariery. Występował również w SMSie I Sosnowiec oraz KH Sanok. W polskiej ekstraklasie rozegrał 228 spotkań w których strzelił 15 bramek oraz zanotował 27 asyst. Na ławce kar spędził 94 minuty. Jest dwukrotnym brązowym medalistą Polskiej Hokej Ligi wraz z Szarotkami w sezonach 2004/2005 oraz 2017/2018. Dodatkowo Kamil Kapica rozegrał 45 spotkań w I lidze (9 goli, 12 asyst), 1 spotkanie w Pucharze Polski, 10 spotkań podczas Mistrzostw Świata Dywizji I U18 (1 gol, 1 asysta) oraz 8 spotkań podczas Mistrzostw Świata Dywizji I U20 (1 asysta).

Jak sam powiedział: “Po wielu latach spędzonych w Podhalu przyszedł czas powiesić łyżwy na kołku. Jest to bardzo ciężka decyzja dla mnie ale mam już prawie 30 lat i nastała pora na nowe wyzwania. Dziękuję wszystkim za te piękne chwile. To był dla mnie wielki zaszczyt grać z szarotką na piersi, a chłopakom z drużyny życzę sukcesów i powodzenia.

Marcin Jurzec, prezes TatrySki Podhale Nowy Targ w swoim imieniu, zarządu Klubu oraz kibiców dziękuje Kamilowi za wieloletnie reprezentowanie barw Podhala oraz życzę powodzenia podczas realizowania postawionych sobie nowych celów.

Skomentuj wpis