Tatjana Tikhonov, wnuczka legendarnego radzieckiego hokeisty Viktora Tikhonova dołączyła do sztabu szkoleniowego TatrySki Podhala Nowy Targ.

Dołączenie Tatjany Tikhonov do sztabu szkoleniowego Szarotek stanowi zwieńczenie budowania zaplecza trenerskiego drużyny Podhala. Do jej obowiązków będzie należało prowadzenie statystyk oraz analiza wideo, co we współczesnym sporcie odgrywa olbrzymią rolę. Dogłębna analiza wideo rywali pozwoli na lepsze zrozumienie gry przeciwnika, a co za tym idzie stosowanie lepszych rozwiązań taktycznych.

Tatjana Tikhonov może się pochwalić bardzo bogatym hokejowym CV. Posiada uprawienia trenerskie 5 stopnia uzyskane w Stanach Zjednoczonych, oraz licencje trenerskie z Finlandii i USA. Obecnie poszerza swoją wiedzę studiując na fińskim uniwersytecie Haaga-Helia University of Applied Sciences na kierunku trenera hokejowego wraz z zarządzaniem w sporcie. Jej ostatnim klubem był fiński Vierumäki United, gdzie była asystentem trenera drużyny U20.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Tatjana Tikhonov dołączyła do Podhala – mówi trener Tomek Valtonen. Od 6 tygodni trwały poszukiwania trenera, który będzie uzupełnieniem sztabu szkoleniowego i jej kandydatura okazała się najlepsza. Obecnie studiuje w Vierumäki, a jej praca będzie jednocześnie praktyką w zakresie analizy wideo. Dodatkowo będzie prowadzić statystyki drużyny.

34-letnia Tatjana Tikhonov pochodzi z rodziny o znakomitych tradycjach sportowych. Dziadek Viktor to jeden z najsłynniejszych hokeistów i trenerów Związku Radzieckiego i Rosji. Ojciec Vasili Tikhonov również był trenerem, który pracował w takich ligach jak NHL, KHL czy Liiga. Z kolei brat Viktor Tikhonov jest obecnie etatowym reprezentantem Rosji i zawodnikiem SKA Sankt Petersburg. Ma za sobą także grę za oceanem w ligach AHL i NHL jako zawodnik Phoenix Coyotes.

Skomentuj wpis