Drużyna TatrySki Podhala Nowy Targ po emocjonującym meczu pokonała JKH GKS Jastrzębie 3:2, zdobywając czwarte miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W fazie play-off, w której Szarotki zmierzą się właśnie z jastrzębianami da to góralom przewagę większej liczby meczów we własnej hali.

Początek spotkania miał bardzo zacięty przebieg. Obie strony badały siły przeciwnika, więcej było starć przy bandach, niż sytuacji podbramkowych. Okazję dla gości zmarnował Radosław Nalewajka, a nowotarżanie odpowiedzieli strzałami Kolusza i Mateusza Michalskiego.

Druga tercja lepiej rozpoczęła się dla jastrzębian, którzy już po 30 sekundach objęli prowadzenie za sprawą Kulasa. Później jednak inicjatywę przejęli gospodarze, stwarzając coraz groźniejsze sytuacje pod bramką Fucika. Na efekty przyszło czekać do 30 minuty meczu, kiedy to potężnym strzałem z dystansu popisał się Tomasik, doprowadzając do wyrównania. 7 minut później równie piękne trafienie z ostrego kąta zaliczył Zapała, który sprawił sobie tym samym prezent na urodziny. Radość górali z prowadzenia nie trwała jednak długo. W końcówce sędziowie przyznali gościom rzut karny, który wykorzystał Wróbel.

W trzeciej odsłonie gry znów przeważało Podhale. Goście łapali sporo kar, lecz nowotarżanom nie udało się wykorzystać żadnej z przewag. Skuteczności nie zabrakło jednak Ogrodonikovowi w 57 minucie spotkania. Rosjanin wykorzystał podanie Sulki i efektowanie wymanewrował Fucika, zdobywając jak się okazało decydującą bramkę w meczu. W końcówce przyjezdni zdjęli bramkarza i zawzięcie walczyli o wyrównanie, lecz górale nie dali już sobie strzelić bramki.

To był szybki, twardy mecz w wykonaniu obu drużyn. Zagraliśmy na dobrym poziomie i wygraliśmy zasłużenie. Ekipa gości również pokazała się z dobrej strony, spodziewamy się bardzo zaciętej rywalizacji w ćwierćfinale. – skomentował trener Podhala, Alexander Beliavski.

TatrySki Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
0:1 Kulas – Kominek (20:39)
1:1 Tomasik – Zapała (29:13)
2:1 Zapała – Tomasik (36:48 w przewadze)
2:2 Wróbel (38:19 karny)
3:2 Ogorodnikov – Sulka (56:02)

TatrySki Podhale: Odrobny; Jaśkiewicz – Tomasik, Sulka – Samarin (2), K. Kapica (2) – Pichnarcik, Wojdyła – Mrugała (2); Kolusz – Zapała (2) – Kondrashov, Gruszka – Ogorodnikov – Biezais, M. Michalski – Neupauer – Różański, P. Michalski – Svitac.
JKH: Raszka(20:00 Fucik); Homer – Lukacik (2), Jankovic – Horzelski (4), Gimiński (2) – Kubes (2), Bigos -Michałowski; Bordowski (2) – Kulas – Kominek, Laszkiewicz – Jarosz (2) – Ł. Nalewajka, Świerski – Wróbel – R. Nalewajka (4), Matusik – Wróbel – Nahunko.

Tekst: Marcin Harmułowicz