Drużyna TatrySki Podhala Nowy Targ po wyrównanym meczu zwyciężyła na wyjeździe Orlika Opole 4:3. W składzie Szarotek zabrakło Filipa Wielkiewicza.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 4 minucie, po strzale Trandina. Górale odpowiedzieli kilkoma groźnymi strzałami, lecz w bramce opolan świetnie radził sobie Auzins. Sposób na łotewskiego bramkarza znalazł w 13 minucie Zapała, pakując krążek w okienko. Jeszcze przed przerwą Orlik odzyskał jednak prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką Szarotek odnalazł się Trandin, zaliczając swoje drugie trafienie w meczu.

Druga tercja bardzo wyrównana, z okazjami po obu stronach. Pierwszą wykorzystali w 26 minucie miejscowi, a na listę strzelców wpisał się Meidl. Odpowiedź górali była jednak błyskawiczna, gdyż niespełna pół minuty później błąd obrony Orlika wykorzystał Biezais. Na cztery minuty przed końcem tercji, podczas gry w przewadze na 3:3 wyrównał Zapała. W końcówce Szarotkom udało się wybronić podwójne osłabienie.

Górale zdecydowanie przeważali w ostatniej odsłonie, czego efektem był gol Różańskiego w 47 minucie. Okazje na podwyższenie mieli jeszcze Neupauer i Samarin. Nowotarżanie zagrali też świetnie w obronie, nie dopuszczając Orlika do groźnych sytuacji i końcowy wynik nie uległ już zmianie.

PGE Orlik Opole – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
1:0 Trandin – Sznotala – Przygodzki ( 3:16)
1:1 Zapala – Kolusz – Kondrashov (12:11)
2:1 Trandin – Przygodzki (17:39 w przewadze)
3:1 Meidl – Trandin (25:35)
3:2 Biezais – Gruszka (25:50)
3:3 Zapała – Tomasik (35:15 w przewadze)
3:4 Różański – Pichnarcik – M. Michalski (46:38)

PGE Orlik: Auzins; Nowak – Zatko, Sznotala – Kostek, Bychawski – Sordon, Gawlik; Szatek – Hoog – Baranyk, Przygodzki – Trandin – Meidl, Kisielewski – Szydło – Lorek, Gorzycki – Wąsiński – Duracz.
TatrySki Podhale: Odrobny; Jaśkiewicz – Tomasik, Sulka – Samarin, K. Kapica – Pichnarcik, Wsół – Mrugała; Kolusz – Zapała – Kondrashov, Gruszka – Ogorodnikov – Biezais, M. Michalski – Neupauer – Różański, P. Michalski – Siuty – Svitac.