Po serii 4 zwycięstw z rzędu, hokeistom TatrySki Podhala Nowy Targ przydarzył się słabszy mecz. W spotkaniu rozegranym wyjątkowo w czwartek z racji na transmisję w TVP Sport, górale przegrali z PGE Orlikiem Opole 2:5.

W pierwszej tercji bramki nie padły, choć nowotarżanie mieli sporo okazji ku ich strzeleniu. Świetne dysponowany w bramce Opola był jednak Janis Azunis, który odbijał wszystkie strzały górali. Opolanom dopisało też szczęście, gdy po strzale Wielkiewicza krążek trafił w słupek. Goście odpowiedzieli poprzeczką po uderzeniu Lorka.

W 25 minucie Szarotki objęły prowadzenie za sprawą Biezaisa, który przytomnie zachował się pod bramką przyjezdnych. W dalszej części drugiej odsłony meczu, skutecznością imponowali zawodnicy Orlika. W 26 minucie na listę strzelców wpisał się Trandin, gdy krążek po rykoszecie trafił do bramki Podhala. Następne dwa gole padły łupem dobrze znanego kibicom Szarotek Milana Baranyka. Przed przerwą na 4:1 podwyższył jeszcze Meidl.

W trzeciej tercji górale mimo wielu sytuacji długo nie mogli znaleźć sposobu na Azunisa. W międzyczasie pięknym strzałem w okienko popisał się Satek, zwiększając prowadzenie gości. Szarotki odpowiedziały w 50 minucie golem Wielkiewicza, po akcji w przewadze. Do końcowej syreny góralom nie udało się już poprawić wyniku.

Drużyna Orlika zagrała bardzo dobre spotkanie, w sposób waleczny i zdyscyplinowany. Świetnie spisywał się też ich bramkarz. Nam mimo wielu szans brakowało skuteczności, a po stracie czterech bramek nie zdołaliśmy odwrócić losów spotkania. ­– podsumował trener Beliavski.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Orlik Opole 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)
1:0 Biezais – Ogorodnikov – Gruszka (24:19 w przewadze)
1:1 Trandin – Sznotala – Kostek (25:52)
1:2 Baranyk – Satek – Hoog (29:35)
1:3 Baranyk – Zatko (33:25)
1:4 Meidl – Kostek – Przygodzki (34:11)
1:5 Satek – Baranek – Zatko (46:56)
2:5 Wielkiewicz – Zapała – Kolusz (49:47 w przewadze)

TatrySki Podhale: Odrobny (25:09 – 26:40, 46:56-60:00 B. Kapica); Jaśkiewicz – Tomasik, Sulka – Wojdyła, K. Kapica – Pichnarcik, Wsół – Mrugała; Kolusz – Zapała – Wielkiewicz (2), Gruszka (2) – Ogorodnikov – Biezais, M. Michalski – Neupauer – Różański (2), Wolski – Siuty – Svitac.
PGE
Orlik: Auzins (2); Zatko (2) – Bychawski, Kostek (2) – Sznotala (2), Gawlik; Baranyk (2) – Hoog – Satek (4), Meidl – Trandin – Przygodzki (2), Kisielewski – Szydło (2) –Lorek, Gorzycki – Wąsiński – Durac.

Tekst: Marcin Harmułowicz