Etatowy bramkarz reprezentant Polski i wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata dołączył do drużyny TatrySki Podhala Nowy Targ! Przemysław Odrobny będzie strzegł bramki Szarotek przez dwa sezony.

Przemysław Odrobny to zawodnik doskonale znany fanom hokeja w Polsce. 32-letni wychowanek Gdańskiego Stoczniowca może pochwalić się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (193 cm, 93 kg) i ciekawym hokejowym CV. Od wielu lat jest podstawowym bramkarzem Reprezentacji Polski, w której zadebiutował w sezonie 2007/2008 i od tego czasu corocznie broni bramki biało-czerwonych. Podczas ostatniego turnieju Mistrzostw Świata Dywizji 1A który odbył się w Kijowie popularny “Wiedźmin” został wybrany najlepszym zawodnikiem Reprezentacji, a skuteczność jego interwencji wyniosła 92,74%.

Kariera klubowa Odrobnego rozpoczęła się w Stoczniowcu Gdańsk gdzie spędził 9 sezonów, a następnie reprezentował KH Sanok, KTH Krynica i JKH GKS Jastrzębie. W barwach klubu z Sanoka zdobył złoty medal Mistrzostw Polski a trenerem Sanoczan był wówczas Marek Ziętara.

Kolejne medale (brązowy i srebrny) zdobył grając w Jastrzębiu. W sezonie 2015/2016 spróbował swoich sił za granicą w Morzine-Avoriaz-Les Gets grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej Francji. Od roku 2016 grał w brytyjskiej English Premier Ice Hockey League broniąc bramki Milton Keynes Lightning. Kontrakt z Przemysławem Odrobnym podpisano na dwa sezony.

Fot. Laskowski Łukasz  /  źródło: Pressfocus