Wzmacniamy swoją siłę defensywną! Kontrakt z naszą drużyną podpisał słowak Michal Pichnarčík i już jutro pojawi się na porannym treningu.

Nowym obrońcą, który wystąpi w najbliższym sezonie z Szarotką na piersi jest 26 letni wychowanek HC Presov Michal Pichnarčík. Urodzony w Bardejowie zawodnik ma 188 cm wzrostu i 87 kg wagi oraz lewy uchwyt kija.

Michal Pichnarčík ostatni sezon spędził w Kazachskiej extralidze w zespole Ertis Pavlodar gdzie rozegrał łącznie 58 spotkań zdobywając 4 asysty, w klasyfikacji +/- osiągnął rezultat +8 oraz spędził 63 minuty na ławce kar. We wcześniejszych latach był związany głównie z słowacką extraligą i jej zapleczem reprezentując drużyny z Preszova, Koszyc, Michałowiec, Bardejova czy Zwolenia.

Do największych sukcesów nowego zawodnika Szarotek można zaliczyć dwukrotne zdobycie złotego medalu Mistrzostw Słowacji w sezonach 2009/2010 i 2012/2013 w barwach HC Koszyce i HKm Zwoleń. Ponadto wystąpił na Mistrzostwach Świata Elity U18 w sezonie 2007/2008 oraz reprezentował Słowację na tegorocznej Uniwersjadzie w Ałmatach.

Skomentuj wpis