Szarotki od zwycięstwa rozpoczęły serię sparingów w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018.

Pierwszym rywalem TatrySki Podhala Nowy Targ był słowacki pierwszoligowiec HK Dukla Michalovce. Pierwotnie zakładano, że naszym rywalem będzie HK Spišská Nová Ves lecz brak lodu u Słowaków pokrzyżował te plany.

Podczas meczu trener Marek Ziętara miał do dyspozycji wszystkich zagranicznych zawodników, którzy podpisali kontrakty z Szarotkami oraz testowanego Denisa Dalidovicha. Okazji do zaprezentowania nie miał łotewski bramkarz Mārtiņš Raitums, gdyż przez całe spotkanie bramki strzegł Błażej Kapica.

Dzisiejszy jubilat (ukończone 22 lata – przypomina red.) zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a kibice na koniec spotkania odśpiewali gromkie “sto lat”. Trochę gorzej poszło w rzutach karnych, w których Słowacy pokazali się z bardzo dobrej strony i czterokrotnie zmusili Kapicę do kapitulacji.

Całkiem odmienny skład w stosunku do poprzedniego sezony wymusił spore przetasowania w formacjach, przez co zabrakło zgrania zawodników. Również każda z formacji defensywy była nowa. Kibice Podhala mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć obrońców Dimitrija Samarina, Jima Jorgensena oraz wychowanka Patryka Wsóła, który w zeszłym roku reprezentował MH Automatykę Gdańsk.

W ofensywie pokazali się Siergiej Ogorodnikow, Elvijs Biezais, Jakub Szuba i Marcin Kolusz, którzy został wybrany kapitanem i zaliczył asystę przy golu Filipa Wielkiewicza, który dał góralom zwycięstwo. Z bardzo dobrej strony pokazał się testowany Denis Dalidovich, którzy wykazał się bardzo dobrą jazdą na łyżwach, walecznością i dobrymi indywidualnymi zagraniami.

Jak podkreślił trener Marek Ziętara na pewno były momenty dobrej i słabszej gry. Cieszy, że po ciężkim okresie pracy drużyna wygrała. Przez większość spotkania gra była wyrównana lecz dały o sobie znać ciężkie treningi. Pierwsze spotkanie po tygodniu na lodzie jak podkreślił kapitan Marcin Kolusz pokazało, że nie wszystko funkcjonuje jak powinno, ale na tym etapie to zrozumiałe. Spokojnie pracujemy.

TatrySki Podhale Nowy TargHK Dukla Michalovce 1:0 (0:0, 0:0, 1:0). Rzuty karne 1:4
1:0 – 51:30 – Filip Wielkiewicz – Marcin Kolusz
Rzut karny – Krzysztof Zapała

TatrySki Podhale Nowy Targ: B. Kapica – Jorgensen, K. Kapica, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Wsół, Samarin, M. Michalski, Ogorodnikow, Biezais – Jaśkiewicz, Tomasik, Dalidowicz, Neupauer, Różański – Sulka, Mrugała, Szuba, Siuty, Svitac. Trener Marek Ziętara.
Fot. Szymon Pyzowski

Skomentuj wpis