Zgodnie z planem Szarotki wyszły na lód by rozpocząć kolejny etap przygotowań do sezonu 2017/2018.

Pomimo uciążliwej fali upałów udało się na czas zamrozić taflę w Miejskiej Hali Lodowej i hokeiści zgodnie z planem sztabu trenerskiego rozpoczęli treningi przed zbliżającym się sezonem. Przez najbliższe dni zawodnicy będą trenowali dwa razy dziennie na lodzie, a do tego dojdą zajęcia ogólnorozwojowe.

Jest to najcięższy okres przygotowania specjalistycznego do sezonu – mówi trener Marek Ziętara. Jest to dla zawodników ciężki etap, który przygotuje nas motorycznie i fizycznie do startu ligi.

Przed zawodnikami nie tylko treningi ale także mecze sparingowe, z których pierwszy odbędzie się 8 sierpnia w Miejskiej Hali Lodowej ze słowackim extraligowcem ze Spiskiej Nowej Wsi. Zdaniem Krzysztofa Zapały 8 meczy sparingowych to optymalna liczba, która pozwoli się odpowiednio zgrać.

Podczas wczorajszego treningu obecni byli obcokrajowcy Dmitrij Samarin, napastnik Siergiej Ogrodnikow i testowany Białorusin Denis DalidowiczTo młody zawodnik, który ma świetne warunki fizyczne. Grał w reprezentacji Białorusi do lat 18 i 20. Ważnym aspektem jest to, że ma on Kartę Polaka, zatem nie będzie wliczany do limitu obcokrajowców – przyznał trener Marek Ziętara. 

W zajęciach nie wzięli udziału Łotysze Mārtiņš Raitums i napastnik Elvijs Biezais ze względu na zaginięcie ich sprzętu na lotnisku, a Jim Jorgensen pojawi się w Nowym Targu w dniu jutrzejszym.