Jim Jorgensen jest kolejnym obrońcą, który wzmocni siłę defensywną TatrySki Podhala Nowy Targ!

32-letni defensor urodził się w Sault-Sainte-Marie i dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi (180 cm, 88 kg). Jest zawodnikiem o ofensywnym zacięciu, cechuje się bardzo dobrą jazdą na łyżwach i strzałem z niebieskiej, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako zawodnik grający w przewadze.

Jim Jorgensen większą część kariery spędził za Oceanem grając m.in. prestiżowej lidze akademickiej NCAA reprezentując barwy zespołu uniwersyteckiego Ferris State oraz w lidze ECHL i CHL. W 2011 roku postanowił spróbować swoich sił w Europie grając w lidze EIHL, będącej najwyższym poziomem rozgrywek hokeja na lodzie w Wielkiej Brytanii i zaliczył bardzo udany sezon w barwach Breahead Clan.

Sezon 2013/2014 spędził we francuskiej extralidze w zespole z Villard-de-Lans by następnie ponownie wrócić do  EIHL. Od sezonu 2014/2015 reprezentował barwy Coventry Blaze gdzie jego klubowym kolegą był m.in. Igor Bobcek, który grał w Podhalu w sezonie 2004/2005. Jorgensen ubiegły sezon zakończył z dorobkiem 20 punktów (4 gole i 16 asyst) uzyskanym w 48 spotkaniach.

Ponadto sztab szkoleniowy Szarotek testuje Białoruskiego napastnika Denisa Dalidovicha. Istotną informacją jest fakt, że 24-latek ma polskie pochodzenie, stąd jeżeli zdoła przekonać do siebie trenerów Marka Ziętarę i Marka Rączkę to nie uszczupli limitu obcokrajowców, który obowiązuje w Polskiej Hokej Lidze.