Podczas wczorajszej sesji Rada Miasta Nowy Targ zdecydowała aby wesprzeć Nowotarski hokej kwotą 300 tys. zł.

Temat hokeja był jednym z wiodących podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Nowy Targ. W sali obrad osiągnięcia i potrzeby klubu zaprezentowała Pani prezes Agata Michalska. Oprócz prezes KH Podhale środowisko hokejowe reprezentował prezes MMKS Podhale Pan Zdzisław Zaręba, były burmistrz, zawodnik, olimpijczyk, trener i prezes Nowotarskiego Klubu Olimpijczyka Pan Czesław Borowicz, prezes Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska Pan Tomasz Paturej oraz Pan Dawid Chwałka – prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Zaproszeni goście w ciepłych słowach wypowiedzieli się o chlubnych tradycjach hokeja ze Stolicy Podhala, wspomnieli o kosztach związanych z tą dyscypliną, jak i o korzyściach jakie niesie ze sobą wspieranie utytułowanej drużyny i o konieczności finansowania szkolenia młodych zawodników.

Szczególne słowa podczas sesji Rady Miasta wygłosił prezes PZHL mówiąc, że docenia dotychczasowe działania samorządu polegające na finansowym wsparciu dla hokeistów. Ponadto jest gorącym orędownikiem wybudowania w Nowym Targu Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych. W sprawie budowy nowej hali wypowiedział się również Burmistrz Miasta Nowy Targ Pan Grzegorz Watycha który stwierdził, że obecnie trwają prace nad tym, aby w najbliższym czasie ogłosić procedurę wyłonienia wykonawcy dla tej inwestycji.

Prezes KH Podhale odpowiadała także na pytania Radnych w tym m.in. o kadrę drużyny na sezon 2017/2018. Przepisy pozwalają na zakontraktowanie pięciu zawodników i bramkarza, a my mamy zakontraktowanych obcokrajowców czterech i bramkarza. Chcę dodać, że sięgamy po obcokrajowców tylko i wyłącznie wtedy, kiedy są “luki” i nie mam naszego “narybku” – zapewniła Pani Agata Michalska.

Na sam koniec sesji przegłosowano “zwiększenie planu wydatków bieżących o kwotę 300 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie udziału drużyny hokejowej w rozgrywkach ekstraklasy w drugi półroczu 2017 r. “. Co istotne, za takim rozwiązaniem głosowało 14 radnych, 1 osoba się sprzeciwiła, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Fot. nowytarg24.tv

Skomentuj wpis