Dziś zawodnicy Podhala rozpoczęli letnie przygotowania do sezonu 2017/2018. Ponadto kolejni zawodnicy złożyli swoje podpisy pod kontraktami.

Dzisiejszy trening był pierwszymi zajęciami letnich przygotowań drużyny ze stolicy Podhala do sezonu 2017/2018. Zajęcia poprowadził duet trenerski Marek Ziętara – Marek Rączka, z którym w ostatnich latach Szarotki zdobyły dwa brązowe medale. W treningu wzięło udział 24 krajowych zawodników co zapowiada ciekawą rywalizację o miejsce w ostatecznym składzie.

Zawodnicy, którzy są do dyspozycji sztabu trenerskiego Podhala:
Bramkarze: Błażej Kapica, Paweł Bizub, Karol Buczek.
Napastnicy: Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz, Jarosław Różański, Mateusz Michalski, Filip Wielkiewicz, Bartłomiej Neupauer, Łukasz Siuty, Przemysław Michalski, Dawid Olchawski, Alexis Svitac, Rafał Podlipni, Jan Wolski, Jakub Szuba.
Obrońcy: Maciej Sulka, Damian Tomasik, Oskar Jaśkiewicz, Kamil Kapica, Mateusz Wojdyła, Robert Mrugała, Patryk Wsól.

Ponadto do składu dołączyła trójka młodych wychowanków Szarotek rozpoczynających seniorską karierę: Jan Wolski, Jakub Szuba i Rafał Podlipni.

Jan Wolski ma 19 lat, a w ubiegłym sezonie reprezentował Szarotki w Centralnej Lidze Juniorów, w której rozegrał 33 spotkań. W punktacji kanadyjskiej zdobył aż 56 punktów dzięki 40 strzelonym bramkom i 16 asystom. Jakub Szuba również występował na taflach CLJ w barwach Szarotek. Ten 20-letni napastnik zagrał w 32 meczach zdobywając 32 punkty (14 bramek, 18 asyst).

Z kolei Rafał Podlipni w ubiegłym sezonie występował na taflach Polskiej Hokej Ligi reprezentując Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. 19-letni napastnik, syn utytułowanego zawodnika Podhala Zbigniewa Podlipniego zagrał w 34 meczach, w których zdobył 3 bramki i 3 asysty.

Smutniejszą informacją dla naszych kibiców jest fakt, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy w składzie Sebastiana Łabuza. Popularny Łabi po 31 latach hokejowej kariery postanowił zawiesić łyżwy na kołku. Sebastian Łabuz urodził się 12 lutego 1978 roku w Nowym Targu i większość przygody z hokejem spędził grając w Podhalu. Z Szarotkami zdobył dwa złote medale Mistrzostw Polski, Mistrzostwo Interligi, dwukrotnie zdobywał srebrny i brązowy medal. Dziękujemy za wszystkie hokejowe emocje!

Foto: Szymon Pyzowski