W najbliższy weekend rusza 7. edycja Nowotarskiej Nocy Muzeów. Nie zabraknie akcentu związanym z naszym klubem.

W programie Nowotarskiej Nocy Muzeów będzie obecna Sala tradycji KS Podhale. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć dorobek pucharowy naszego klubu od czasu jego utworzenia w 1932 roku. Dodatkowym akcentem będzie prezentacja materiałów wideo z archiwum Nowotarskiej Telewizji Kablowej w postaci m.in. archiwalnych spotkań Szarotek z lat 90.

Gwoździem programu będzie premiera pierwszego odcinka cyklu dokumentalnego “Legendy Podhala”, powstałego przy współpracy NTvK i Stowarzyszenia Dalej Podhale. Premierowy odcinek będzie dotyczył Pana Tadeusza Kramarza, jednego z zawodników, który 50 lat temu sięgał z Podhalem po pierwszy tytuł Mistrza Polski.

Salę Tradycji KS Podhale będzie można zwiedzać w sobotę od godziny 17:00 do 24:00, a prezentacja wspominanego filmu będzie miała miejsce o godzinie 19:00. Więcej o Nowotarskiej Nocy Muzeów można znaleźć w materiale filmowym autorstwa NTvK.

Skomentuj wpis