Pomimo niedawno zakończonego sezonu 2016/2017 już trwają intensywne prace aby do końca kwietnia skład Szarotek na przyszły sezon był skompletowany. Prezes Agata Michalska na temat transferów rozmawiała z Gazetą Krakowską.

Kontrakty zawodników, które obowiązywały w sezonie 2016/2017 albo już się skończyły, albo wygasną wraz z końcem tego miesiąca. Jak do tej pory nikt nie złożył podpisu pod nową umową.

Wstępne rozmowy z częścią zawodników przeprowadziliśmy. Z pozostałymi będziemy rozmawiać w najbliższym czasie. Na razie to były takie ogólne rozmowy, bez konkretów. Niemniej zależy mi na tym, aby do końca kwietnia „dopiąć” większość z tych rozmów – mówi Agata Michalska, która przyznała, że z rozmów z niektórymi z zawodników da się wyczuć, że mają oni oferty z innych polskich klubów.

To jest raczej nieuniknione. Można powiedzieć, że już do tego przywykłam. Zobaczymy, jak sprawy się potoczą. Pewnych realiów nie przeskoczymy. My proponujemy takie kontrakty, na jakie nas stać i z których jesteśmy w stanie się wywiązać – podkreśla.

Co do ewentualnych wzmocnień na nowy sezon, to tutaj w głównej mierze brane są pod uwagę kolejne powroty wychowanków. Przede wszystkim wymienia się nazwiska Marcina Kolusza (ostatnio GKS Tychy), Rafała Dutki (ostatnio Comarch Cracovia) i Kacpra Guzika (ostatnio Orlik Opole).

Jesteśmy z nimi w kontakcie i na pewno złożymy im oferty – zapewnia prezes Podhala. Władze klubu namawiają także do powrotu Patryka Wronkę, który ostatni sezon spędził w czeskim klubie Orli Znojmo, ale po sezonie rozwiązano z nim kontrakt. Sam zawodnik nie jest jednak skory, by wrócić do polskiej ligi.

Edukację w Szkole Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca kończą utalentowani Rafał Podlipni i Karol Buczek. Pierwszy gra na pozycji napastnika, drugi – bramkarza. Gotowość dalszej gry zadeklarował najbardziej doświadczony w drużynie 41-letni Jarosław Różański. Natomiast o dwa lata młodszy Sebastian Łabuz jeszcze się nie określił: – Na razie o tym nie myślałem. Odpoczywam – twierdzi rosły defensor „Szarotek”.

Na pewno w nowym sezonie zawodnikiem Podhala nie będzie już Białorusin Aleksandr Radziński. Co do Finów: Jarkko Hattunena, Jarmo Jokili i Joniego Haverinena oraz Łotysza Marisa Jucersa nie podjęto jeszcze decyzji. Tutaj decydujące zdanie będzie miał trener. Na konferencji prasowej przed kilkoma dniami poinformowano, że Markowi Ziętarze anulowano dalszą karę dyskwalifikacji i nic nie stoi na przeszkodzie, by znów podjął pracę, ale nowej umowy – poprzednią rozwiązano – jeszcze z nim nie podpisano:

Jakoś ostatnio nie mieliśmy okazji się spotkać. Myślę jednak, że w ciągu kilku najbliższych dni wspólnie zasiądziemy do stołu i będziemy rozmawiać – zapewnia Michalska.

Źródło: Gazeta Krakowska