W trzecim półfinałowym pojedynku, Szarotki po zaciętym spotkaniu przegrały z drużyną Pasów 1:2.  W niedzielę górali czeka mecz o wszystko.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie ze sporym animuszem, aktywnie atakując od pierwszych minut. Górale dawali jasno do zrozumienia, że na własnym terenie będą walczyć ze wszystkich sił o każdy centymetr lodu. Świetne okazje mieli Zapała i Radziński, lecz Radziszewski dobrze spisywał się w bramce gości. Pomimo przewagi Szarotek, to przyjezdni pierwsi cieszyli się z gola. W 16 minucie Cracovia przepuściła błyskawiczną kontrę i po strzale Ziba z najbliższej odległości objęła prowadzenie.

W drugiej tercji sporo ostrej, szarpanej gry. Goście perfekcyjnie neutralizowali ataki Podhala, aż do 33 minuty. Po akcji 3 formacji, Neupauer wykorzystał dogranie Wielkiewicza, doprowadzając do remisu. Ten sam zawodnik chwilę później był bliski drugiego trafienia, lecz bezbłędnie interweniował Radziszewski.

Pasy lepiej rozpoczęły 3 tercję, grając aktywnie w tercji przeciwnika. W 43 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Zib, po podaniu Drzewieckiego. Górale ze wszystkich sił starali się doprowadzić do remisu, lecz bramka gości była jak zaczarowana. Kilkukrotnie strzelali Zapała, Jokila, Hattunen i Bryniczka, lecz golkiper przyjezdnych wyciągał wszystko. Nie pomogły okresy gry w przewadze, ani wycofanie bramkarza w końcówce. Mistrzowie Polski zagrali odpowiedzialnie w defensywie i obronili korzystny rezultat.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
0:1 Zib – Sykora – McPherson (15:27)
1:1 Neupauer – Wielkiewicz – Sulka (32:49)
1:2 Zib – Drzewiecki – Sykora (42:52)

Stan rywalizacja do czterech wygranych 0:3

Podhale: Jucers; Tomasik – Radziński, Sulka – Wojdyła (2), Jaśkiewicz – Haverinen, Łabuz – K. Kapica; Hattunen – Bryniczka – Różański, M. Michalski – Neupauer – Wielkiewicz (4), Jokila – Zapała – Iossafov, P. Michalski – Daniel Kapica – Siuty. Trener Marek Rączka.
Cracovia: Radziszewski; Novajovsky (4) – Rompkowski, Kruczek – Wajda, Dąbkowski (2) – Zib, Noworyta – Dutka; Sinagl – Dziubiński – Damian Kapica, Urbanowicz (2) – Słaboń – Drzewiecki, Sykora – McPherson –Domogała, Kisielewski – Chovan – Paszkowski. Trener Rudolf Rohaczek.

Tekst: Marcin Harmułowicz